Gruzja Ski-Tour 2022

}

9 dni

Czas

01.02.22 - 10.02.22

Termin

15 osób

Grupa

Dla aktywnych

Dla kogo?

}

1500€/os

Cena

Ski-Tour

Ski-Tour 2022, to plan wyprawy dedykowany wszystkim tym, którzy uzależnieni są od zimowych wyzwań! Harmonogram został skonfigurowany na podstawie potrzeb przyszłych uczestników jak i na doświadczeniach certyfikowanych ekspertów lokalnego Ski-Touringu.    Jest to wyprawa dla osób, które już mają za sobą wyprawy o podobnym profilu i mają dobrą kondycję fizyczną. Śnieżne wojaże w aktywnym duchu o istnie gruzińskiej oprawie!

Sprawdź harmonogram, zapisz się i wybierz się z nami!

Plan wyprawy

Dzień 1

Pierwszy dzień zaczniemy od pokonania strefy czasowej GTM+4. Między Gruzją a Polską mamy +2 godziny różnicy.   To też odpowiedni moment na to, aby przestawić się z europejskiej punktualności na gruzińskie realia. Zaraz po odbiorze bagażu oraz zakupie kart telefonicznych, udamy się do restauracji, gdzie czekać na nas będzie inauguracyjne spotkanie przy tradycyjnych, gruzińskich specjałach. Następnie, czeka nas pokonanie 220 km w kierunku Mestii. Podczas drogi doświadczymy dużego zróżnicowania widoków! Od autentycznych gruzińskich wsi, gdzie niejednokrotnie zatrzymamy się, aby przepuścić trzodę przed maską naszej marszrutki, po slalomy, krętych dróg. A dech w piersiach zatrzyma nam widok na oprószone śniegiem swańskie stoki. Ten intensywny dzień kończymy biesiadą zapoznawczą i noclegiem w lokalnym domu gościnnym.

 

Dzień 2

Ten dzień zaczynamy od śniadania w guesthause. Następnie udamy się w kierunku resortu narciarskiego Tetnuldi. Tam czeka nas rozgrzewka! Sprawdzamy warunki poza trasą, robimy krótką wspinaczkę a na kolacje wracamy do Mestii. Nocleg w lokalnym domu gościnnym.

Dzień 3

Z samego rana, zaraz po śniadaniu wyjeżdżamy do wsi Tshkumari, będącej podstawą szczytu Laila. ski-tour zaczynamy od 1400m n.p.m. Teren narciarski sięga aż 3400m n.p.m. Wszystko zależne będzie od motywacji grupy. Wspinamy się do końca, czy kończymy w fajnym punkcie widokowy i zjeżdżamy. Po dzikich wojażach, wracamy do Mestii. Testowania gruzińskiej kuchni ciąg dalszy. Nocleg.

Dzień 4

Dzień czwarty, zaczniemy od Ski-Tour’u w towarzystwie najpiękniejszego widoku w Mestii! Tour rozpocznie się od wysokości od 1500m n.p.m. Docieramy na samą górę, gdzie czeka nas nocleg w klimatycznej, gruzińskiej drewnianej chacie. Wieczorem integrujemy się przy regionalnym winie i jednocześnie relaksując przy ogniu kominka. 

Dzień 5

Tego dnia, ski-tour zaczynamy od podejścia na 3700m n.p.m, czyli Lodowiec Chalaadi. Okolice lodowca przypominają swoim klimatem mini Himalaje. Surowa przyroda, miedziane, kruche  piargi na przemian z odbijającymi się promieniami słońca od białego puchu Swanetti. Wyrypa, adrenalina w towarzystwie ścinających z nóg widoków! Może Cię spotkać coś piękniejszego? Długi zjazd w dół doprowadzi nas ponownie do doliny. Dzień kończymy standardem w nie standardzie, bo kolacją i noclegiem. Pamiętajmy proszę, że w Gruzji nie ma rzeczy powtarzalnych i standardowych.

Dzień 6

Następnego dnia wstajemy dość wcześnie, aby zjeść śniadanie i ruszyć w kierunku Uszguli, czyli najwyżej (2200m) zamieszkałej wioski w całej Europie! Przejedziemy na nartach jedną z najbardziej malowniczych przełęczy, aby dotrzeć do naszego pensjonatu, gdzie czekać na nas będzie ciepłe powitanie przez lokalesów oraz zasłużony posiłek. Kosztowania lokalnych rarytasów – ciąg dalszy. 

Dzień 7

Tego dnia przemierzymy przełęcz pomiędzy górną i dolną Swanetią. Podziwiać będziemy panoramę z najwyższymi szczytami Kaukazu. Następnie wsiądziemy do marszrutki, która zawiezie nas do Mestii. Po kolacji oddamy się na błogi odpoczynek w guesthouse.

Dzień 8

Dzień rozpoczynamy standardowo bo od śniadania. Następnie wyruszamy do Esteri (1600m n.p.m.) u podnóży gruzińskiego Matternhorn, czyli szczytu Uszba z wysokością 4700m n.p.m. Eksloprujemy widoki podczas przemierzania dziewiczych zakrętów na mocno wyeksponowanych zboczach. W tym miejscu, będziesz mieć możliwość przetestowania granic swoich umiejętności. Dzień zostanie zwieńczony kolacją pożegnalną i noclegiem w lokalnym domu gościnnym.

Dzień 9

Przyszedł czas na dzień ostateczny – czyli powrót do Kutaisi. Czekać na nas będzie obiad i  podsumowanie wyprawy. Po czułym pożegnaniu zapewnimy transfer na lotnisko. 

Dodatkowe informacje

N

Cena obejmuje

Noclegi, wyżywienie, transport, lokalni kierowcy, polski przewodnik, bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie

M

Cena nie obejmuje

Lotów (bilety na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa nie wchodzą w cenę wyjazdu), ubezpieczenia (zachęcam do wykupienia ubezpieczenia)

Noclegi, wyżywienie i transport

Wszystkie wymienione w programie noclegi będą realizowane w hotelach, winnicach oraz agroturystykach. Pokoje 2 i 3 osobowe. Liczba noclegów: 8

 Cena zawiera 8 śniadań i 9 obiadokolacji.

 Transport realizowany będzie busikami w formie gruzińskiej marszrutki.

Dla kogo jest ta wyprawa?

Dla wszystkich, którzy są gotowi na przygodę w zimowym klimacie. Adrenalinę i zapierające dech w piersiach widoki. Dla miłośników jedzenia, wina oraz wielbicieli Ski-Tour. Program został skonstruowany na potrzebę osób aktywnych. 

Must know

Podczas wyjazdu będziemy smakować Gruzję od strony kulinarnej skupiając się na lokalnych przysmakach. Wszystkie składniki potrwa przygotowywanych przez Panią Ketevan oraz uczestników wyjazdu są w 100% organiczne i produkowane w okolicy.

Od przewodnika

Jeśli miałabym wskazać jedno wydarzenie, które miało największy wpływ na moje życie wybór padłby na pierwszą podróż do Gruzji. Wyjazd niezapowiedziany, średnio zaplanowany i jeszcze słabiej zapamiętamy. Region Kaukazu to majestatyczna natura, wspaniałe krajobrazy i fascynujący mieszkańcy. Dziki wschód, gdzie gościnność, przyjaźń i wolność są wartościami absolutnymi. Ta część świata jest dla mnie ucieleśnieniem słowa PRZYGODA. Wystarczy odważyć się zejść o 2 kroki z udeptanego szlaku i oddać się nowym doznaniom, nowym smakom i nieprzewidzianym okolicznościom. Jedynie DOZNAJĄC Gruzji można ją naprawdę poznać. Ten stan duszy silnie uzależnia.

Martyna Kaczmarzyk

Zapytaj o ofertę

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa, napisz do mnie i zarezerwuj termin.