GRUZIŃSKI PREZENTOWNIK 2021🇬🇪🎁

Gru 13, 2021 | 0 komentarzy

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Ten magiczny czas w roku to nie tylko smak gorącej czekolady, czy widok rozświetlonych dekoracjami ulic, ale również gorączkowe poszukiwania prezentów dla najbliższych. Jeśli wśród osób, które były grzeczne i zasłużyły na prezent od Mikołaja są miłośnicy GRUZJI to poniższa lista pomoże Ci sprawić im PRZYJEMNOŚĆ pod choinką. Zapraszamy do naszej subiektywnej listy najlepszych prezentów.

KALENDARZ z GRUZJĄ 2022

Kolejne wydanie kalendarza ze zdjęciami z gruzińskiego Kaukazu, po wyborze internautów, obfitujący szczególnie w górskie krajobrazy Tuszetii, Swanetii i Adżarii. Kalendarz dostępny jest w sklepie Busem przez świat pod adresem: https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/produkt/kalendarz-gruzja-2022/

Autorka – Magdalena Konik – mieszka w Gruzji i związana jest głównie z regionem Tuszetii, gdzie połączyła fotografię, pasje do koni i gór prowadząc warsztaty fotograficzne i rajdy konne.

Przesyłka realizowana na cały świat, ale przy większych odległościach należy pośpieszyć się z zamawianiem, by kalendarz dotarł na święta.

KATEGORIA KSIĄŻKA:

W moim rodzinnym domu najpopularniejszym prezentem od lat pozostają książki. Pochodzę z domu, w którym tradycją stało się spędzanie drugiego dnia świąt na czytelniczej rozkoszy zapoznawania się z nowymi pozycjami, którymi zostaliśmy obdarowani. Jest kilka książkowych pozycji, które szczególnie przydadzą się gruzjomaniakom:

Gamardżos! Opowieści z Gruzji – Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller. Ta pozycja to swoisty portret Gruzji z czasów, gdy turystyki masowej jeszcze nie było. Autorzy w humorystyczny sposób opisują tam starcie z gruzińską rzeczywistością. Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie i do dziś żałuje, że nie dane mi było poznać Gruzji wczesnych lat dwutysięcznych.

Pokazucha. Na gruzińskich zasadach – Stasia Budzisz. O tej pozycji było naprawdę głośno. Sami Gruzini odsądzali autorkę od czci i wiary za portret Gruzji, który był dla nich wyjątkowo krytyczny. Ból był tym większy, że wizerunek Gruzji przedstawiony w książce jest dotkliwie prawdziwy. Pozycję przeczytałam jednym tchem siedząc w kolejce do lekarza. Nie jest to jednak prawda absolutna o Gruzji. Sytuacje przedstawione w reportażu w moim odczuci są gruzińskim odpowiednikiem programu Elżbiety Jaworowicz i przedstawianych tam sytuacji. Takiej Polski też nie znamy, a ja podczas mojej dekady na Kaukazie nie zbliżyłam się patologii opisywanych przez Stasie Budzisz, co nie znaczy, że taka Gruzja nie istnieje. Wiecie dla kogo jest ta książka? Dla osób, które w Gruzji były wielokrotnie i zaczynają opadać im powoli klapki z zakochanych oczu.

Gruziński Wino – Anna Pilip. EROTYK. 365 Twarzy Greya w realiach gruzińskich. Seria ma swoich wiernych fanów! Osobiście do nich nie należę, ale wiem, że moja ciocia Agnieszka byłaby zachwycona takim prezentem. Może macie w swoim gronie takie Ciocie Agnieszki, które usiądą do ekscytującej lektury wspominając niedawną wycieczkę do Gruzji.

Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów – Martyna Kaczmarzyk-Mamasakhlisi (czyli ja:). Książkę napisałam jako portret ostatniej dekady w Gruzji. Podzieliłam się tam nie tylko sekretami gruzińskich domostw i świata odległego od turystycznych szlaków, ale również moją drogą do osiedlenia się w tym cudownym, a jednocześnie szalenie trudnym kraju. Dla tych, którzy w Gruzji już byli, zdziwili się i chcieliby poznać odpowiedź na to co dokładnie widzieli! KUP TUTAJ: click

WARSZTATY KUCHNI GRUZIŃSKIEJ W POLSCE:

Bardzo często dostaje od Was wiadomości z pytaniem o przyprawy, czy przepisy, które pozwolą Wam odtworzyć smaki poznane na wakacjach w Gruzji. Dla miłośników gotowania pałających miłością do kuchni gruzińskiej najlepszym prezentem będzie UCZESTNICTWA W WARSZTATACH KULINARNYCH organizowanych przez Gagika – Gotuj z Gruzinem. Brałam udział w warsztatach z tworzenia gruzińskich serów i mają one u mnie wielką polecajke! Gagik organizuje spotkania w wielu miastach polskich, ale również ONLINE, co jest tym bardziej wartościowe w obecnych czasach. Warsztaty pod tytułem ” 4 chaczapuri online” zabiorą Was w kulinarną podróż na Kaukaz i pozwolą przywołać wspomnienia.

Warsztaty Kuchni Gruzińskiej “Gotuj z Gruzinem”

Gruzińskie Wino

Gruzja to 8000 lat tradycji tworzenia wina naturalną metodą. Prezent w postaci butelki doskonałego gruzińskiego trunku będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, które dopiero wybierają się do Gruzji, jak i dla tych którzy podróż mają już za sobą. Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że zgodnie z najnowszymi badaniami kieliszek wytrawnego wino równy jest godzinie na siłowni. Wytrawne gruzińskie Saperavi w blasku świątecznych światełek i w gronie najbliższych jest tym, czego potrzebujemy. Nie dajcie się jednak zwieść – nie wszystkie wina gruzińskie dostępne w Polsce zasługują na Waszą uwagę! Szukajcie dostępnej w wielu polskich sklepach marki win Gevelli. Są wyśmienite i produkowane pod Telavi, pod czujnym okiem gruzińsko-polskiego zespołu.

Kolejną winną propozycją jest zestaw świąteczny wykonany od serducha przez Keti Prangulaishvili, która w Krakowie prowadzi najpiękniejszy zagraniczny kawałek Gruzji – GMT – Georgian Wine & Art. Gallery, a od niedawna również GMT – Natural Wine Boutique. Zestawy dostępne są do zamówienia kontaktując się poprzez media społecznościowe z Keti lub osobiście można odebrać w Krakowie – Dajwór 20/LU5, wt-pt 13:00 – 19:00 oraz w soboty 13:00-17:00

Voucher na konną przygodę dla 2 osób

Voucher prezentuje się PREZENTOWO 🙂

Wszyscy kochamy Tuszetię – majestatyczny, odseparowany od zewnętrznego świata region, w którym czas się zatrzymał. Doskonałym prezentem będzie więc voucher na przygodę do zrealizowania w Tuszetii – 1 dzień na trasie dostosowanej do umiejętności uczestników, do realizacji na rok 2022 lub 2023. 

Organizatorem wycieczki jest ISARI Photography & Adventure Exeditions. Posiadają sprawdzone, spokojne konie, regulowane kaski jeździeckie, dobrej jakości siodła i ogłowia kaukaskie, a podczas wycieczki będzie opiekował się Wami przewodnik mówiąc po polsku/angielsku. 

I ostatnia propozycja, choć w wyjątkowo WAŻNA.

Wielu z Was zna wyjątkowy polski projekt non-profit w Gruzji. Bezpieczny Kazbek od lat dba o bezpieczeństwo osób zdobywających ten niebezpieczny, samotny szczyt. Jako organizacja charytatywna rok w rok walczy o finansowe przetrwanie. W tym roku zapraszamy do wsparcie projektu przez zakup cegiełek. Odpowiednie kwoty odpowiadają prezentom!

W podziękowaniu za darowiznę fundacja przekaże:
—> koszulkę termoaktywną, którą produkuje nam Power Canvas – 120 zł
—> oryginalną chustę BUFF – 100 zł
—> kawę (ziarnista lub mielona) Brasil Santos lub Indian Plantation A świeżo paloną przez Palarnia Kawy La Kafo – 50 zł
—> kalendarz 2022 – 50 zł
—> magnes na lodówkę – 20 zł

Darowizny należy przekazać przelewem:
Fundacja Medyk Resque Team, PL 67 1140 2004 0000 3902 7682 4494, tytuł przelewu: “darowizna na cele statutowe”
Następnie należy skontaktować się z fundacją i wybrać prezent 🙂

____
P.S. Wpis nie jest sponsorowany przez żadną z wymienionych wyżej firm/osób. Mam nadzieję, że przyda Wam się w ostatnich zakupach prezentowych 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *