Uzdrowisko Borjomi, Twierdza Rabati i Skalne Miasto Vardzia

Kutaisi – Surami – Borjomi – Akhalcikhe – Vardzia – Kutaisi

}

7:30

Czas

Max 16

Osób

Południe

Miejsce

}

120 gel

Cena

Skalne Miasto Vardzia, Twierdza Rabati i Borjomi

 Jednodniowa wycieczka do najbardziej fascynującego miasta skalnego w tej części świata. Vardzia to wyjątkowy kompleks miejski z XII w. naszej ery, którego organizacja przez stulecia służyła gruzińskim monarchom. Wycieczka obejmuje również miejscowość uzdrowiskową Borjomi, z którego pochodzi słynna woda mineralna o tej samej nazwie oraz pięknie odrestaurowana Twierdza Rabati.

Wycieczka realizowana jest samochodem prywatnym lub busem z profesjonalnym przewodnikiem anglojęzycznym. 

WYCIECZKA w okresie od 1 maja do  1 października jest gwarantowana i odbywa się każdego dnia. Proszę zapisać się tutaj: KLICK

 

PLAN WYPRAWY

START 7:30

Spotykamy się w miejscu zbiórki w centrum miasta między 7:30, a 8:00. Naszym pierwszym przystankiem jest miejscowość SURAMI, gdzie zjemy lokalne słodkie chlebki “nazuki”. Gospodyni pokaże nam sposób przyrządzania specjału, cena jednego chlebka to 4 gel. 

Kolejnym przystankiem jest miejscowość uzdrowiskowa Borjomi, która szczególną popularnością cieszyła się w okresie Związku Sowieckiego. To tutaj ma swoje źródło woda mineralna o tej samej nazwie, której spóbujemy prosto z ujęcia. Zwiedzimy również Park Zdrojowy. 

Kilkadziesiąt kilometrów dalej czeka na nas Twierdza Rabati. Średniowieczny zamek zwiedzamy razem z przewodnikiem anglojęzycznym. Lunch w lokalnej restauracji. 

Najważniejszą atrakcje zostawiliśmy na koniec. Skalne miasto Vardzia – imponujący kompleks wykuty w skale świadczący o sile i rzemiośle gruzińskiego narodu z przełomy XII i XIII wieku, czyli z okresu rządów słynnej Królowej Tamar. Kompleks zwiedzamy pieszo pokonując kolejne piętra i jaskinie pod okiem lokalnego przewodnika. Dzisiejsza forma tej atrakcji jest wynikiem trzęsienia ziemi oraz licznych najazdów. Wśród ruin wciąż widać potęgę Złotego Wieku Gruzji – miasto jest podzielona na kilkaset komnat, z których część wciąż udekorowana jest bezcennymi freskami. 

Powrót do Kutaisi przewidziany jest na 22:00.

Dodatkowe informacje

N

Cena obejmuje

-Prywantny komfortowy samochód 
– anglojęzyczny przewodnik

M

Cena nie obejmuje

Biletów do atrakcji wymienionych w programie:
– Park Zdrojowy – 3 gel
– Twierdza Rabati – 18 gel
– Skalne Miasto – 17 gel

CENNIK

120 gel/osoba w cenie wszystkie świadczenia wymienione powyżej. 
Uwaga: w sezonie letnim (od 1.05) realizujemy wycieczkę każdego dnia dla dowolnej liczby osób (choćby jednej)

W związku z dużym zainteresowaniem trzeba zapisać się wcześniej przez link podany w opisie na górze strony. 

Zniżki

Dla grup min. 10 osobowych specjalna zniżka. 

Zapytaj o ofertę

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa, napisz do mnie i zarezerwuj termin.