TRADYCYJNA GRUZIŃSKA SUPRA

Kutaisi – Rokhi – Kutaisi 

}

17:30

Czas

Max 100

Osób

Kutaisi

Miejsce

}

100 gel

Cena

Gruzińska gościnność w formie biesiady

Nie ma nic bardziej gruzińskiego niż SUPRA, czyli spotkanie przy stole. Gruzini traktują ją jako gwarant ciągłości tradycji i żywej kultury. Supra jest stałym elementem życia codziennego i ma doniosła rolę w społeczeństwie. Suprą świętuje się wszystkie ważne wydarzenia w życiu – od narodzin, aż do pogrzebu. Bywają małe, duże i OGROMNE. Najważniejszą funkcję przy stole sprawuje Tamada, którym zazwyczaj jest najbardziej poważany mężczyzna w towarzystwie. Pilnuje on kolejności i tematu kolejnych toastów nadając spotkaniu ton i porządek. Goście wznosząc kielich odnoszą się do jego słów dodając swoje przemyślenia i życzenia. Podczas supry mówimy tylko dobrze – o sobie, o innych i o naszych wartościach. Słowami wznosimy siebie i swoje towarzystwo ponad codzienność, w kierunku świata ideałów. Podczas ostatnich 10 lat w Gruzji przeżyłam kilkaset takich spotkań i uważam, że żadna atrakcja turystyczna w Gruzji nie jest w stanie równać się ze spotkaniem przy stole z Gruzinami.

Supra to styl życia – jeśli chcesz dołączyć, daj nam znać TUTAJ -> : KLICK 

 

PLAN WYPRAWY

17:30

Zaczynamy o 17:30. Wioska Rokhi znajduje się 20 km od Kutaisi w kierunku Małego Kaukazu. Na życzenie można zamówić transport. Taksówka kosztuje tylko 20 gel. 

Projekt Supra – to wyjątkowe doświadczenie wzięcia udziału w tym co nazywamy gruzińską celebracją życia w takim domowym, nieugrzecznionym wydaniu. To wizyta w rodzinnej winnicy, gdzie dziadek zajmuje się produkcją wina, a babcia dba o ogród warzywny. Możecie wziąć udział w lepieniu khaczapuri, a potem zasiąść do gruzińskiego stołu pełnego jedzenia i wina. Tamada – czyli gruziński wodzirej nauczy Was wznosić toasty i opowie o tym, co dla Gruzinów ważne. 

Koszt to 100 gel/osoba – które w całości trafiają do członków tej rodziny. Babcie wynagradzamy za warzywa, dziadka za wino, ich syna Kakhę za gościnę i jego żonę za pracę w kuchni. Sery kupujemy od sąsiadki. W ten sposób aktywizujemy zawodowo gruzińską wieś, która nie ma dostępu do turystyki. Jej dobrem są ludzie. W cenie jest supra oraz wino białe.

Koszt warsztatów kulinarnych z suprą to 150 gel/osoby 

Dodatkowe informacje

N

Cena obejmuje


– SUPRA

M

Cena nie obejmuje

– transportu

CENNIK

SUPRA = 100 gel/osoba
WARSZTATY KULINARNE + SUPRA = 150 gel/osoba 

Zniżki

Dla grup min. 10 osobowych specjalna zniżka. 
Dzieci do lat 12 nie płacą za suprę lub warsztaty. 

Zapytaj o ofertę

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa, napisz do mnie i zarezerwuj termin.