CEBULA POWRACA DO GRUZJI i nie bierze jeńców

}

8 dni

Czas

18.08.22 - 25.08.22

Termin

15 osób

Grupa

Dla aktywnych

Dla kogo?

}

980 euro/os

Cena

Wyprawa Gruzja on FIRE

Zapraszam do uczestnictwa w wyprawie 4×4 – GRUZJA ON FIRE! Wyjazd jest dla osób, którą chcą poznać Gruzję lokalną, piękną, ukrytą i wykorzystać na MAXA 8 dni wyprawy. Zbieramy ekipę wyCHILLowaną, skorą do zabawy i rozumiejącą cebulowy klimat. Nie bierzemy jeńców!

Plan wyprawy

Dzień 1

12:00 spotkanie na lotnisku w Kutaisi. Pierwsze kroki skierujemy do rodzinnej winnicy, gdzie zaczniemy nasz pełen degustacji tydzień gruzińskich przygód!

Po tym winnym wstępnie zrobimy szybki przejazd na wschód prosto ku bezkresnym stepom na granicy z Azerbejdżanem. Wśród pustkowia będziemy rozkoszować się byciem poza cywilizacją. 

Nasz kwaterunek, to nocleg typu cottage z widokiem na bezkres malowniczych kahetyńskich stepów. 

 

 

Dzień 2

Nie pozwolimy Wam długo czekać na obiecywany Offroad! Zaraz po pysznym śniadaniu, razem z naszymi hardcorowymi ekspertami od 4×4, przemierzać będziemy bezkresny horyzont stepów. To świetna okazja do tego, aby skupić swój wzrok na słynnym kompleksie monastyrów Dawid Garedża. Po szalonych wojażach wracamy na lunch do OASIS, pakujemy się i zmierzamy w kierunku kachetyńskiego serca, czyli Signagi. To w tym miasteczku poczujemy prawdziwy klimat ojczyzny wina.  

Signagi, nazywane miastem miłości z którego będziemy podziwiać malowniczy widok na Dolinę Alazańską. Zwieńczeniem dnia będzie gruzińska supra. A biesiadować i nocować będziemy u lokalnego gospodarza. 

Dzień 3

Dnia trzeciego, zaraz po śniadaniu wybierzemy się do Parku Narodowego Vashlovani. Przyroda Parku skupiona jest na kanionach i dolinach przez co porównywana jest do ogromnej, naturalnej rzeźby. I to właśnie w towarzystwie tych egzotycznych widoków będziemy dojeżdżać nasze samochody terenowe. Offroad w tym miejscu jest nieporównywalny! Klimat gruzińskiego safari nada mocnej pikanterii naszej przygodzie. UWAGA!!! Musimy spodziewać się tego, że ta wyprawa obudzi w nas zwierzęce instynkty. Dzień kończymy kolacją i noclegiem w Signagi.

Dzień 4

Ten dzień zaczynamy standardowo, bo śniadaniem.                Po porannej celebracji przenosimy się do Telawi, aby udać się na spacer tamtejszą starówką. Ostatnim etapem zwiedzania Telawi, będzie przyśpieszony kurs negocjacji i targowania na gruzińskim bazarze, gdzie będziemy mieli możliwość wyposażyć się w pamiątki. Wieczorem czeka nas winobranie z degustacją winnych specjałów tamtejszego regionu. Nie zapominajmy, że Kachetia to miejsce, gdzie datowane są początki powstania wina. Następnie udamy się na kolację na której będziemy mieli przyjemność podziwiać pokaz tańców narodowych. Nocleg w lokalnym domu gościnnym.

Dzień 5

Śniadanie spożywamy w winnicy.  Tego dnia postawimy na relaks wśród winorośli. Nasza winnica oferuje nam całodniową degustację, wypoczynek nad basem i WYPOCZYNEK z kieliszkiem w ręku! Żyć nie umierać. 

Wieczorem udamy się na uroczystą kolację w organicznej winnicy, gdzie poddamy intensywnej degustacji nie tylko trunki, ale również potraw gruzińskich w nowoczesnym wydaniu z rąk znanego szefa kuchni. 

Nocleg w winnicy z basenem. 

Dzień 6

Jednodniowa wycieczka do Kazbegi i powrót do winnicy (? albo do Tbilisi ) Raczej do Tbilisi i łąźnie, nightlife, bajlando

Dzień 7

Do 12:00 jesteśmy jeszcze w Tbilisi, a potem jedziemy do winnicy pod Kutaisi robić wino w warunkach brutal georgia (brutal but cute). Kolacja to już MEGA supra do odcięcia. 

Dzień 8

Poranny bazar i na lotnisko

Dodatkowe informacje

N

Cena obejmuje

Noclegi, wyżywienie, transport, lokalni kierowcy, polski przewodnik, bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie

M

Cena nie obejmuje

Lotów (bilety na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa nie wchodzą w cenę wyjazdu), ubezpieczenia (zachęcam do wykupienia ubezpieczenia)

Noclegi, wyżywienie i transport

Wszystkie wymienione w programie noclegi będą realizowane w hotelach, winnicach oraz agroturystykach. Pokoje 2 i 3 osobowe. Liczba noclegów: 7

 Cena zawiera 8 śniadań i 7 obiadokolacji.

 Transport realizowany będzie komfortowymi samochodami 4×4.

Dla kogo jest ta wyprawa?

Dla wszystkich, którzy są gotowi na celebrację życia i czerpanie z niego maksymalnej przyjemności w realiach gruzińskiej winnicy. Dla miłośników jedzenia, wina oraz wielbicieli wypraw 4×4. Dla osób aktywnych. Program jest intensywny. 

Must know

Podczas wyjazdu będziemy smakować Gruzję od strony kulinarnej skupiając się na lokalnych przysmakach. Wszystkie składniki potrwa przygotowywanych przez Panią Ketevan oraz uczestników wyjazdu są w 100% organiczne i produkowane w okolicy.

Od przewodnika

Jeśli miałabym wskazać jedno wydarzenie, które miało największy wpływ na moje życie wybór padłby na pierwszą podróż do Gruzji. Wyjazd niezapowiedziany, średnio zaplanowany i jeszcze słabiej zapamiętamy. Region Kaukazu to majestatyczna natura, wspaniałe krajobrazy i fascynujący mieszkańcy. Dziki wschód, gdzie gościnność, przyjaźń i wolność są wartościami absolutnymi. Ta część świata jest dla mnie ucieleśnieniem słowa PRZYGODA. Wystarczy odważyć się zejść o 2 kroki z udeptanego szlaku i oddać się nowym doznaniom, nowym smakom i nieprzewidzianym okolicznościom. Jedynie DOZNAJĄC Gruzji można ją naprawdę poznać. Ten stan duszy silnie uzależnia.

Martyna Kaczmarzyk

Zapytaj o ofertę

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa, napisz do mnie i zarezerwuj termin.