Wycieczka 4x4 - Przełęcz Zekari z tradycyjną biesiadą

Kutaisi – Vani – Sairme – Zekari – Winnica – Kutaisi 

}

1 dzień

Czas

od 4

Osób

Gruzja

Miejsce

}

320 gel

osoba

Przełęcz Zekari 4x4

Przełęcz Zekari to niezwykłe miejsce na mapie Gruzji. Położona na wysokości 2180 m n.p.m. stanowi granicę między regionem Imeretii (którego stolicą jest Kutaisi) oraz Samchce-Dżawachetii. Miejsce dostępne jest tylko w pełni lata, w pozostałe miesiące jest zasypane grubą warstwą śniegu. Odciętę od świata drewniane domki dają schronienie opiekunom licznych stad krów, z których produkowany jest wyśmienity ser imeretyński. 

Miejsce jest odcięte od świata również elektronicznie – brak internetu oraz sieci telefonicznej to prawdziwe SPA dla duszy. 

Plan wyprawy

Dzień 1

Wycieczka jest stworzona dla miłośników bezdroży, prawdziwych historii i górskich krajobrazów. Startujemy z Kutaisi kierując się na południe, w stronę Małego Kaukazu. Nasz szlak wiedzie przez gęste lasy uzdrowiska Sairme, gdzie spróbujemy mineralnej wody mającej lecznice właściwości. W tym miejscu należy pożegnać się z zasięgiem telefonicznym i kontaktem ze światem. Wyjeżdżamy w góry, które odseparują nas od codzienności. 

Szlak dostępny jest jedynie dla samochodów 4×4, podczas offroadowej wycieczki podziwiać będziemy maleńkie wioski pełne drewnianych, skromnych domost lokalnych pasterzy. Stada krów pod ich opieką spędzają w tym miejscu letnie upały pasąc się na czystych, zielonych łąkach.  To od lokalnych pasterzy kupimy organiczny ser dla piknik z widokiem na przełęcz oraz majestatyczny szczyt Didmakhali. 

 W drodze powrotnej do Kutaisi zatrzymamy się na kolację w maleńkiej winnicy prowadzonej przez starsze małżeństwo. Kolacja w formie supry na gruzińskiej wsi jest idealnym zwieńczeniem dnia pełnego zachwytów. 

Dodatkowe informacje

N

Cena obejmuje

Transport 4×4 
przewodnika anglojęzycznego
kolację w winnicy 
degustację wina

M

Cena nie obejmuje

– Zip Line (tyrolki) dostępnej w Sairme
– Zakupu sera u pasterzy
– 

CENNIK

Cena wycieczki to 320 gel/osoba i zawiera w sobie już gruzińską suprę, czyli biesiadę o wartości 100 gel/osoba
Na trasie nie ma płatnych wejściówek

Zniżki

Dla posiadaczy naszego przewdonika po Gruzji – 10% zniżki

Zapytaj o ofertę

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa, napisz do mnie i zarezerwuj termin.