Gruzja 2020 - zwiedzanie i wypoczynek

}

7 dni

Czas

6-16

Osób

Gruzja

Miejsce

}

600€/os

Cena

Wypoczynek i zwiedzanie

Zapraszamy do uczestnictwa w wyprawie GRUZJA 2020. Wyjazd będzie mieć charakter objazdówki z licznymi atrakcjami. Zabieramy wygodne buty, wyśmienite nastroje i dajemy się ponieść przygodzie. Wyjazd dla osób aktywnych i gotowych na kaukaską, nieprzewidywalną rzeczywistość. Miłośnicy wina są bardzo mile widziani.

Program można kupić od kwietnia do listopada dla grupy minimum 4 osób.

Plan wyprawy

Dzień 1

START W KUTAISI. Na lotnisku w hali przylotów będzie czekać Wasz kierowca z kartką z Waszym nazwiskiem. W zależności od czasu przylotu ustalimy kolejność atrakcji. W programie perły regionu: kolorowa Jaskinia Prometeusza, słynna akadiemia Gelati (XII w.), klasztor Motsameta (XII w.) oraz katedra Bagrati (XI w.). Wieczór zakończymy wizytą w domowej winnicy rodziny Omiadze, gdzie poznamy kuchnię gruzińską w najlepszym wydaniu oraz będziemy degustować wino i czaczę produkowane tradycyjną metodą.

Dzień 2

Śniadanie w Kutaisi. Poranna wizyta na najpiękniejszym bazarze w tej części Gruzji. Przejazd na wschód do skalnego miasta Upliscikhe, które jest jednym z najstarszych kompleksów miejskich na Kaukazie. Przerwa kawowa w Gori – mieście urodzenia Stalina, gdzie wciąż można oglądać pamiątki po dyktatorze zebrane w miejskim muzeum. Przejazd do Mcchety – pierwszej stolicy zjednoczonej Gruzji i zwiedzanie Katedry Svetitskhoveli. Wizyta w monastyrze Jvari, z którego rozciąga się piękny widok na dawną stolicę oraz rzeki Aragwi oraz Mtkvari. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3

DZIEŃ SAMODZIELNEGO ZWIEDZANIA MIASTA. Obowiązkowe punkty programu to : dzielnica łaźni siarkowych, twierdza Narikala z pomnikiem Matki Gruzji, Plac Wolności ze złotą statuą Św. Jerzego, aleja Rustavellego oraz katedra Sioni i Most Pokoju. Wasz kierowca pozostaje do dyspozycji, możecie liczyć na jego pomoc i transport do poszczególnych części miasta jednak samo zwiedzanie starówki jest wyłączone z ruchu samochodowego. Wieczorem wspólna kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tańców narodowych.

Dzień 4

Śniadanie w Tbilisi. Możliwie najwcześniej wyjedziemy na zwiedzanie Gruzińskiej Drogi Wojennej – wycieczka całodniowa wzdłuż słynnej trasy biegnącej w kierunku Władykaukazu. Na trasie zwiedzamy : Twierdzę Ananuri (XVII w.) pięknie położoną u brzegu rzeki Aragwi , punkt widokowy na Przełęcz Krzyżowa w górskim kurorcie Gudauri, naturalne źródła mineralne, miasteczko Stepancmindę (znane również jako Kazbegi). Ukoronowaniem dnia będzie emocjonujący wjazd na wysokość 2170 m n.p.m. do monastyru Gergeti, który przez wieku służył jako skarbiec Korony Gruzińskiej. Z monastyru rozpościera się fantastyczny widok na górę Kazbek (ponad 5000 m. n.p.m.) oraz na miasteczko u jego podnóży. Kolacja w drodze powrotnej oraz nocleg w Tbilisi.

Dzień 5

Śniadanie w Tbilisi. Przejazd wzdłuż kolorowych stepów na granicy z Azerbejdżanem do kompleksu monastyrów Davit Gareja. Ośrodek sakralny został wykuty w skale, a jego poszczególne części rozlokowane są wzdłuż okolicznych wzgórz. Historia tego miejsca sięga VI w. n.e. i jej rozwój jest świadectwem głębokiej duchowości Gruzinów. Krótki trekking po okolicznych wzgórzach (uzależniony od aktualnej sytuacji na granicy). Przerwa kawowa w polskiej oazie w Udabno. Przejazd do Sighnagi – miasta miłości i stolicy sztuki tworzenia wina. Zwiedzanie miasteczka najlepiej połączyć z degustacją lokalnych trunków. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie o 8:00. Tego dnia czeka nas przejazd południowymi krańcami Gruzji do skalnego miasta Vardzia. Powstały w XII w. kompleks jest świadectwem Złotego Wieku Gruzji oraz geniuszu Królowej Tamar. Zwiedzanie tego monumentalnego kompleksu zajmie około 2 godziny. Przerwa obiadowa nad brzegiem okolicznej rzeki. Następnie przejazd do Akhalcikhe i zwiedzanie pięknie odrestaurowanej orientalnej twierdzy Rabati. Kolacja i nocleg w lokalnym domu gościnnym.

Dzień 7

Śniadanie w Akhalcikhe. Następnie udamy się z wizytą do słynnego uzdrowiska Borjomi, gdzie swoje źródła ma woda mineralna o tej samej nazwie. Spacer do lokalnym Parku Zdrojowym. Dalszą część dnia upłynie nam na podziwianiu piękna gruzińskiej natury. Odwiedzimy Kanion Martvili, gdzie czeka nas krótka przeprawa łódkami pod okiem lokalnych przewodników oraz Kanion Okatse. Następnie przejedziemy wzdłuż brzegów Morza Czarnego do imponującego kurortu Batumi. Zakwaterowanie w apartamencie. Kolacja.

Dzień 8-14

Wypoczynek nad morzem pod okiem lokalnego przewodnika Grzegorza. Batumi urzeknie swoim pięknej nawet najbardziej wymagających odwiedzających. Miasto słynie z wyjątkowej architektury, pięknej promenady z licznymi atrakcjami oraz pysznej kuchni. Grzegorz pomoże Wam indywidualnie rozplanować pobyt. Możecie brać udział w fakultatywnych wycieczkach po okolicy albo oddać się plażowaniu w samym Batumi lub w okolicznych miejscowościach.

Dodatkowe informacje

N

Cena obejmuje

Noclegi (poza Batumi), wyżywienie, transport, lokalni kierowcy, polski przewodnik, bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie, degustacja wina i czaczy w winnicy

M

Cena nie obejmuje

Lotów, ubezpieczenia (zachęcam do wykupienia ubezpieczenia), apartamentu w Batumi.

Noclegi, wyżywienie, transport, przewodnik

Wszystkie wymienione w programie noclegi (6 noclegów) będą realizowane w gruzińskich domach gościnnych o dobrym standardzie oraz w hotelach. Pokoje z prywatnymi łazienkami.

Cena zawiera 6 śniadań oraz 7 obiadokolacji.

Transport realizowany będzie komfortowymi samochodami z klimatyzacją. O Wasz komfort będzie dbać lokalny kierowca-przewodnik. Będzie służyć Wam pomocą oraz zapozna Was z lokalnymi zwyczajami.

Podczas Waszych wakacji czuwam nad przebiegiem wyjazdu, ale nie biorę udziału w wyjeździe. O Wasz czas zadba lokalny kierowca z długoletnim doświadczeniem w pracy z Polakami.

Przelot i apartamenty w Batumi

Loty kupujecie we własnym zakresie. Chętnie pomogę w organizacji przelotów. Do Kutaisi lata WIZZAIR z 6 polskich miast (Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Gdańsk). Lot trwa 3,5 godziny.

Apartament w Batumi kosztuje 55 euro/doba. Możecie dowolnie modyfikować liczbę dni wypoczynku (minimum 3 noce). Płatność następuje przy zakwaterowaniu, do gospodarza Grzegorza – lokalnego przewodnika.

Dla kogo jest ta wyprawa?

Dla wszystkich, którzy są gotowi na poznanie prawdziwej Gruzji: jej historii, kultury, mieszkańców. Dla ciekawych świata, rządnych przygód i głodnych nowych doznań kulinarnych.

Must know

Kaukaz jest nieprzewidywalny. Program może ulec niewielkim zmianom w zależności od okoliczności i pogody – w szczególności zmianie może ulec KOLEJNOŚĆ punktów na naszym szlaku. Wszelkie zmiany będą konsultowane z uczestnikami.

Od przewodnika

Jeśli miałabym wskazać jedno wydarzenie, które miało największy wpływ na moje życie wybór padłby na pierwszą podróż do Gruzji. Wyjazd niezapowiedziany, średnio zaplanowany i jeszcze słabiej zapamiętamy. Region Kaukazu to majestatyczna natura, wspaniałe krajobrazy i fascynujący mieszkańcy. Dziki wschód, gdzie gościnność, przyjaźń i wolność są wartościami absolutnymi. Ta część świata jest dla mnie ucieleśnieniem słowa PRZYGODA. Wystarczy odważyć się zejść o 2 kroki z udeptanego szlaku i oddać się nowym doznaniom, nowym smakom i nieprzewidzianym okolicznościom. Jedynie DOZNAJĄC Gruzji można ją naprawdę poznać. Ten stan duszy silnie uzależnia.

Martyna Kaczmarzyk

Zapytaj o ofertę

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa, napisz do mnie i zarezerwuj termin.