AMAZONKI 2024 – ZACHÓD – PO ZMIANACH – 8 dni

Informacje

Amazonki 2024, to plan wyprawy dedykowany kobietom żądnym przygód i nowych doznań! Wyjazd będzie miał charakter wyprawy 4×4, w trakcie której m.in. Odwiedzimy miejsca słynące z niesamowitych widoków, ruszymy na górską wyrypę, samochodem terenowym 4×4 przemierzymy najbardziej niebezpieczną drogę w Gruzji, wybierzemy się na przejażdżkę konno oraz oddamy się luksusowej rozpuście w gruzińskich łaźniach. Będziemy ucztować przy regionalnych specjałach celebrując życie. Wspólnie poznamy Gruzję autentyczną na nowo, od środka!

Brzmi dobrze? A to tylko zalążek tego, co dla Was przygotowaliśmy! Sprawdź harmonogram, obudź w sobie amazonkę i wybierz się z nami!

Czas

8 dni dni + (wypoczynek)

Ilość osób

do 15 osób

Cena

990 euro/ osoba

Miejsce

Gruzja

AMAZONKI 2024 – ZACHÓD – PO ZMIANACH – 8 dni

Wyprawa w skrócie

Terminy

POTWIERDZONE TERMINY 2024:

2 – 9 lipiec 2024 (loty Wizzair do Kutaisi) -TYLKO DLA KOBIET – OSTATNIE 2 MIEJSCA!

22 – 31 sierpień 2024 (loty Wizzair do Kutaisi) – TYLKO DLA KOBIET – 8/15 miejsc wolnych (wersja wschód – LINK TUTAJ do wersji wschód)

Pamiętajcie, że zawsze możemy zrealizować ten program dla prywatnej grupy 6 i więcej osób.

Cena obejmuje

Paliwo na podanej trasie, Lokalni kierowcy, Bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie, Degustacja w winnicy, Warsztaty kulinarne, Samochody terenowe 4×4, Transport SAMOCHODAMI TERENOWYMI 4×4 od początku do końca wyjazdu! (Auta typu Toyota Land Cruiser i Toyota Sequoia lub Mitsubishi Delica), Polskojęzyczna przewdoniczka, SUPRA tradycyjna gruzińska z Tamadą i toastami, Noclegi 7 (w pokojach z prywatną łazienką, w ustalonej konfiguracji), 7 śniadań, Degustacje w winnicy, Noclegi: 9 (w pokojach z prywatną łazienką, w ustalonej konfiguracji) , Kolacje (6)

Cena nie obejmuje

Lotów, Ubezpieczenia (zachęcam do wykupienia ubezpieczenia, które obejmować będzie konie, a także wypadki pod wpływem alkoholu), Wydatków osobistych, Alkoholu poza degustacjami, Posiłków poza wymienionymi

Plan wyprawy

Dzień 1

14:30 ODBIÓR Z LOTNISKA W KUTAISI UCZESTNIKÓW LECĄCYCH Z POZNANIA.  W tym miejscu warto zaznaczyć, że lecąc do Gruzji zmieniamy czas nie tylko na +2h, ale również z europejskiego poczucia punktualności na Georgia Maybe Time. Zegarki zostawcie w domu. Liczyć będziemy tylko wschody i zachody słońca. Zobowiązuje się jednak, że przynajmniej przewodnik będzie (postara się być) zawsze na czas.

Tego dnia postawimy na aklimatyzację. Prosto z lotniska pojedziemy do Jaskini Prometeusza, której piękno i kolory zachwycają licznych odwiedzających. Jaskinie pokonamy spacerem wśród kolejnych sal udekorowanych stalaktytami i stalagmitami. 

Następnie udamy się na gruzińską suprę, czyli tradycyjną biesiadę z toastami i wyborną, lokalną kuchnią. Nasz gruziński gospodarz wtajemniczy nas w przekazywaną z pokolenia na pokolenie metodę produkcji wina w glinianych amforach zakopanych w ziemi. Ten wieczór zostanie (nie)zapomniany. Odbędą się również warsztaty kulinarne.

ODBIÓR UCZESTNIKÓW LECĄCYCH Z KATOWIC 22:25 - KOLACJA - ZAKWATEROWANIE

ODBIÓR UCZESTNIKÓW LECĄCYCH Z WARSZAWY 01:25 - KOLACJA - ZAKWATEROWANIE

Nocleg w lokalnym domu gościnnym.

Dzień 2

Po inauguracyjnym, gruzińskim śniadaniu wybieramy się na BAZAR – jeden z najosobliwszych w Gruzji. Czy biegają tam kurczaki – tak, czy lokalni Panowie piją tam wino zamiast je sprzedawać – tak, czy jest pysznie – OCZYWIŚCIE! Kupimy zestaw mistrzów – lokalny ser imeretyński oraz sulguni, świeży chleb, owoce o smaku, których nie zapomnicie NIGDY. Zakupy świadczą o jednym – czeka na piknik. A ten będzie nie byle jaki, ale w trakcie jednej z najwspanialszych przepraw 4×4 w Gruzji,  a także na świecie. Pokonamy słynną przełęcz Zagaro, która wznosi się na poziomie prawie 3000 m n.p.m. oddzielając niziny od mistycznego Wielkiego Kaukazu. Naszym celem jest USHGULI – najwyżej położona, całorocznie zamieszkana wioska w Europie. Poza wspaniałymi widokami urozmaiconymi niepokojącymi wieżami rodowymi – obronnymi Ushguli kryje w sobie wiele tajemnic oraz mistyzycm stanowiący mieszankę pogaństwa oraz kultury ortodoksyjnych chrześcijan. Pod znakiem krzyża składa się tu ofiary z białych byków, ale my oczywiście ominiemy barbarzyńskie zwyczaje. 

W Ushguli udamy się na wycieczkę konną o zachodzie słońca. 

Kolacja i nocleg w lokalnym domu gościnnym.  Będziecie zachwycone! 

Dzień 3

Poranek w Ushguli – śniadanie z widokiem na majestatyczny Wielki Kaukaz w lokalnym domu gościnnym. Surowa architektura miasteczka potęguje wrażenie odcięcia od świata w górach.  Dzień zaczniemy od przejazdu do Mestii. Zobaczymy słynny punkt widokowy Heshkili Huts, z huśtawką na tle ponoramy Wielkiego Kaukazu.  Udamy się na pieszy trekking do lodowca Chaaladi (około 2 godziny marszu + przerwa na przekąskę). Lodowiec serwuje odwiedzającym niezapomniane doznania POTĘGI NATURY. Cisza przerywana jest donośnym trzaskiem osuwających się skał, glazów oraz lodowych odłamów. 

Następnie samochodem terenowym wjedziemy na imponującą wysokość 2850 m n.p.m. do Jezior Koruldi zakopanych wśród szczytów. Miejsce to jest imponujące widokowo, a jednoczesnie wywołuje w odwiedzających uczucie spokoju. Kompleks Jezior jest zakopany wśród szczytów, które można eksplorować mają dobrą kondycje. Krajobraz urozmaicają obecne tam konie oraz widok na linię chmur, która znajduje się poniżej nas. 

Wieczorna kolacja w restauracji z muzyką na żywo odbędzie się w słynnej restauracji Laila. Wspaniałe potrawy lokalne, doskonałe wino oraz tradycyjna muzyka i tańce. 

Nocleg w lokalnym domu gościnnym. 

Dzień 4

Po inauguracyjnym, gruzińskim śniadaniu opuszczamy ze smutiem region Swanetii i wybierzemy się na trekking w kierunku kanionu Okatse. Nagroda, która na nas czeka, za to dzielne pokonanie trasy (od bramy głównej w wiosce Giordi do wejścia na teren kanionu), to powalający widok który będzie nam towarzyszył podczas eksplorowania kanionu. W kulminacyjnym momencie będziemy przemieszczać się nad przepaścią, nawet 100m nad ziemią! Patrząc pod nogi, będziemy mieć wrażenie, że unosimy się w powietrzu dzięki technologii mostków, która została wykorzystana przy tworzeniu tej metalowej konstrukcji. Historia ta nie jest wskazana dla osób z poważnym lękiem wysokości. Następnie! Po intensywnym spacerze i lekkiej adrenalinie, odpoczniemy podczas pikniku wśród natury.
Następnym punktem programu jest Kanion Martvili. Ten eksplorować będziemy z perspektywy pontonu sunącego leniwie po gładkiej, wyjątkowo błękitnej tafli wody. 

Kolacja w formie supry, czyli gruzińskiej biesiady z toastami i suto zastawionym stołem, nocleg.  

Dzień 5

Ok. 10:00 śniadanie. Wyjeżdżamy ku kolejnym przygodom! Na początek relaksująca kąpiel w dzikich gorących źródłach w szczerym polu! Następnie udamy się tam, gdzie kończy się zasięg telefoniczny, a pozostaje jedynie TU i TERAZ.

Przełęcz Zekari to niezwykłe miejsce na mapie Gruzji. Położona na wysokości 2180 m n.p.m. stanowi granicę między regionem Imeretii (którego stolicą jest Kutaisi) oraz Samchce-Dżawachetii. Miejsce dostępne jest tylko w pełni lata, w pozostałe miesiące jest zasypane grubą warstwą śniegu. Odciętę od świata drewniane domki dają schronienie opiekunom licznych stad krów, z których produkowany jest wyśmienity ser imeretyński. 

Miejsce jest odcięte od świata również elektronicznie – brak internetu oraz sieci telefonicznej to prawdziwe SPA dla duszy. 
Szlak dostępny jest jedynie dla samochodów 4×4, podczas offroadowej wycieczki podziwiać będziemy maleńkie wioski pełne drewnianych, skromnych domost lokalnych pasterzy. Stada krów pod ich opieką spędzają w tym miejscu letnie upały pasąc się na czystych, zielonych łąkach.  To od lokalnych pasterzy kupimy organiczny ser dla piknik z widokiem na przełęcz oraz majestatyczny szczyt Didmakhali. 

Późnym wieczorem dojedziemy do naszej ulubionej destynacji - Glamping Tago. 

Dzień 6

[Zanim przejdziemy do opisu dnia chciałabym, żebyś zerknęła na zdjęcie obok, to tutaj – w jurtach wśród szczytów Małego Kaukazu spędzimy noc i to tej unikalnej odmiany regionalnej kuchnii spróbujemy ]

Jest kilka powodów dla których można rozważyć wstawanie o wschodzi słońca. Jednym z niewielu jest doświadczenie wschodu słońca wśród szczytów niezbadanych Gór Adżarskich. Wspólnie powitamy słońce w przepięknych okolicznościach przyrody. 

Następnie śniadanie w naszym Glampingu. Tego dnia czeka nas wspaniały czas relaksu po wyczerpującej wyprawie, z której czerpałyśmy pełnymi garściami. Skupimy się na jodze, eksploracji wioski oraz wodospadingu, czyli kąpielach w ukrytych wśród semi-tropikalnego lasu wodospadach, których ilość w tym regionie wciąż jest nieznana! 

Kolacja oraz nocleg w Glampingu Tago. 

Dzień 7

Nadszedł czas na dzień ostateczny! Mimo zbliżającej się rozłąki, w dalszym ciągu celebrujemy i utrzymujemy humory na jak najwyższym poziomie. 

Wczesnym południem kierujemy się do Batumi, ale wcześniej odwiedzimy jeszcze Park Narodowy Mtirala. Tak udamy się na trekking wśród lasu tropikalnego! Unikalna przyroda regionu Adżarski stanowi ukryty skarb Gruzji, wciąż odwiedzany przez nielicznych!

Wieczór spędzimy na plaży, wznosząc kieliszek szampana z widokiem na fale Morza Czarnego. Batumi ma wiele do zaoferowania odkrywcom, którzy wiedzą gdzie szukać prawdziwego charakteru tego wyjątkowego miasta. 
Będziemy bawić się wyśmienicie, będziemy odkrywać, śmiać się. Intensywnie spędzimy ostatnią noc w Gruzji, w mieście, które nigdy nie śpi! 

Kolacja i nocleg w Batumi lub w Kvariati. 

Dzień 8

Dla osób, które zdecydowały się na tygodniową przygodę jest to ostatni dzień wyprawy. 

Przedpołudnie spędzimy na eksploracji wybrzeża, delektowaniem się luźną atmosferą Batumi. 

Transfer na lotnisko zostanie zorganizowany zgodnie z rozkładem lotów do Poznania, Warszawy oraz Katowic. 

Pożegnanie pełne łez! 

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu nad morzem. Naszym gościom proponujemy liczne atrakcje takie jak:
- SUP
- skutery wodne
-wycieczki jednodniowe adventure (Canyoning)
-wycieczki jednodniowe trekkingowe oraz w poszukiwaniu ukrytych wodospadów. 

Niezależnie od ilości dni nad morzem - transport zostanie 

Wszystkie wymienione w programie noclegi będą realizowane w hotelach, winnicach oraz agroturystykach. Pokoje 2 i 3 osobowe. Liczba noclegów: 7 (uwaga – krótki nocleg po przylocie jest wliczone w cenę wyjazdu! Nie musicie się przejmować niczym – prosto z lotniska jedziemy do hotelu!)

Cena zawiera 7 śniadań i 6 obiadokolacji, w tym jedna supra, czyli gruzińska biesiada z winem i toastami. 

Transport realizowany będzie komfortowymi samochodami 4×4 (poza transferami lotniskowymi). 

Dla KOBIET, które są gotowe na celebrację życia i czerpanie z niego maksymalnej przyjemności w realiach gruzińskiej winnicy. Dla miłośników jedzenia, wina oraz wielbicieli wypraw 4×4. Dla osób aktywnych. Program jest intensywny.  Nie musisz mieć doświadczenia w podobnych wyjazdach – jesteśmy dla Ciebie i upewnimy się, w każdej sytuacji będziesz czuć się komfortowo. 

Uwaga – wyjazd NIE jest odpowiedni dla osób, które mają chorobę lokomocyjną. Żadnej uczestniczce nie gwarantujemy miejsca z przodu samochodu.

Podczas wyjazdu będziemy smakować Gruzję od strony kulinarnej skupiając się na lokalnych przysmakach. Wszystkie składniki potrwa przygotowywanych przez Panią Ketevan oraz uczestników wyjazdu są w 100% organiczne i produkowane w okolicy.

Jeśli miałabym wskazać jedno wydarzenie, które miało największy wpływ na moje życie wybór padłby na pierwszą podróż do Gruzji. Wyjazd niezapowiedziany, średnio zaplanowany i jeszcze słabiej zapamiętamy. Region Kaukazu to majestatyczna natura, wspaniałe krajobrazy i fascynujący mieszkańcy. Dziki wschód, gdzie gościnność, przyjaźń i wolność są wartościami absolutnymi. Ta część świata jest dla mnie ucieleśnieniem słowa PRZYGODA. Wystarczy odważyć się zejść o 2 kroki z udeptanego szlaku i oddać się nowym doznaniom, nowym smakom i nieprzewidzianym okolicznościom. Jedynie DOZNAJĄC Gruzji można ją naprawdę poznać. Ten stan duszy silnie uzależnia.

Martyna Kaczmarzyk-Mamasakhlisi

Zdjęcia z wyprawy

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).