18/11/2019

Gruzja na dwóch kółkach, w moim przypadku na skuterze

Motocykliści przemierzający Gruzję to powszechny widok ostatnimi laty. Postanowiłam podjąć wyzwanie i przemierzyć 23 km dzielące centrum Tbilisi i monastyr Jvari na skuterze. Głównym założeniem było przeżycie w realiach gruzińskiego ruchu drogowego na maszynie, która w starciu z rozpędzonym samochodem nie ma szans.

Ku mojemu zaskoczeniu obsługa wypożyczalni nalegała na założenie kasku, co wzbudziło moją podejrzliwość. I słusznie! Już po 15 km skuter odmówił posłuszeństwa polskiej użytkowniczce i stanął. Zatrzymał się (zgodnie z moim bezgranicznym życiowym fartem) na przeciw restauracji słynącej z wyśmienitej, naturalnej kuchni, a w szczególności z mojej ulubionej potrawy LOBIO( gruzińska potrawka z fasoli). Udaliśmy się na lunch, a w międzyczasie obsługa wypożyczalni przyjechała z odsieczą i wymieniła zepsutą maszynę.

W ciągu kolejnych 8 km przeżyliśmy jeszcze jeden upadek, jedno użądlenie pszczoły, rozbicie telefonu oraz całkiem udany piknik z widokiem widocznym na zdjęciu.

Nie będąc pewnymi, czy na skuterach obowiązuje limit zawartości alkoholu we krwi zdecydowaliśmy się rozważnie na niskoprocentowe, domowe wino. Eksperyment uważam za udany, ale pozostaje orędowniczką turystyki 4×4 w Gruzji. Z tej okazji wszystkie rezerwacje w okresie październik-kwiecień otrzymały 15% zniżki. Promocja trwa do wyczerpania samochodów, viva la georgia!

P.S. Jak widać na załączonym obrazku skutery nie posiadały lusterek.

Postęp czytania

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).