Martyna z Gruzji

O mnie

Jeśli miałabym wskazać jedno wydarzenie, które miało największy wpływ na moje życie wybór padłby na pierwszą podróż do Gruzji. Wyjazd niezapowiedziany, średnio zaplanowany i jeszcze słabiej zapamiętany. Region Kaukazu to majestatyczna natura, wspaniałe krajobrazy i fascynujący mieszkańcy. Kraina, gdzie gościnność, przyjaźń i wolność są wartościami absolutnymi.

Martyna

Właścicielka

0 +

Na Instagramie

0 +

Lat w Gruzji

Region Kaukazu

Ta część świata jest dla mnie ucieleśnieniem słowa PRZYGODA.

Piękno na każdym kroku

Wystarczy odważyć się zejść o kilka kroków poza udeptany szlak i oddać się nowym doznaniom, unikalnym smakom i nieprzewidzianym okolicznościom.

Niesamowite doznania

Jedynie DOZNAJĄC Gruzji można ją naprawdę poznać. Ten stan duszy silnie uzależnia.

Moja historia

Zaczęło się w 2013 roku, od wyjazdu, który zmienił moje życie. (Więcej o tym wydarzeniu możesz przeczytać tutaj). Zawodowo od początku byłam związana z turystyką – szczęśliwie łącząc największą pasję z pracą. Cel był jeden - znaleźć źródło dochodu, które pozwoli mi zamieszkać w mojej wymarzonej Gruzji. 

W 2017 roku, jako 25 latka postanowiłam zaryzykować i otworzyłam wypożyczalnie samochodów terenowych. Odpowiedziałam na wielkie zapotrzebowanie ze strony polskich turystów szukających jakości usług na europejskim poziomie. Zasady znane nam z Europy przeniosłam na grunt gruziński, a firma powoli rosła (razem ze mną). Historia przypomina znane powiedzenie "od zera do milionera". Z trzech budżetowych samochodów w pierwszym sezonie urośliśmy do jednej z największych wypożyczalni w kraju. 

W 2022 roku do zespołu dołączył mój mąż - Mirza, który dba o organizację pracy od gruzińskiej strony. 

Dziś z dumą mogę powiedzieć, że w 2023 roku zrealizowaliśmy dla Państwa ponad 2000 rezerwacji. W naszej flocie mamy ponad 60 samochodów. To dopiero początek.

Blog

Pomysł na prowadzenie bloga oraz Instagrama narodził się z chęci niesienia pomocy i dzielenia się wiedzą w procesie planowania wymarzonych wakacji.

Polecane wyjazdy

Gruzińska Droga Wojenna 4x4 z doliną Truso

Wycieczka na 1 dzień

Gruzińska Droga Wojenna to historyczna nazwa malowniczej trasy przecinającej Wysoki Kaukaz. Przez wielu uznawana jest za najpiękniejszą pod względem walorów krajobrazowych drogę w regionie. Ciągnie się od stolicy Gruzji – TBILISI, aż do granicy z Rosją. Kulminacyjnym punktem wycieczki jest wjazd na wysokości 2170 metrów do monastyru u stóp najsłynniejszej góry Kazbek.

Przełęcz Zekari z tradycyjną biesiadą 4x4

Wycieczka na 1 dzień

Przełęcz Zekari to niezwykłe miejsce na mapie Gruzji. Położona na wysokości 2180 m n.p.m. stanowi granicę między regionem Imeretii (którego stolicą jest Kutaisi) oraz Samchce-Dżawachetii. Miejsce dostępne jest tylko w pełni lata, w pozostałe miesiące jest zasypane grubą warstwą śniegu. Odciętę od świata drewniane domki dają schronienie opiekunom licznych stad krów, z których produkowany jest wyśmienity ser imeretyński. 

Miejsce jest odcięte od świata również elektronicznie – brak internetu oraz sieci telefonicznej to prawdziwe SPA dla duszy. 

Davit Gareji i Tęczowe Góry

Wycieczka na 1 dzień

Davit Gareja to kompleks sakralny z VI wieku zlokalizowany wśród malowniczych wzgórz na granicy gruzińsko- azerbejdżańskiej. Jego historycznym założycielem jest jeden z 13 Ojców Asyryjskich – Davit. Aby dostać się do monastyrów należy pokonać pokonać kilkanaście kilometrów gruzińskich bezdroży wśród majestatycznych stepów otoczonych tęczowymi wzgórzami. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.
W programie poza odrestaurowaną częścią mamy również monastyru ukryte wśród skał, offroad oraz trekking do tęczowych wzgórz.

Newsletter

Jeszcze więcej o Gruzji

Po zapisaniu do newslettera będziesz otrzymywać ode mnie najświeższe informacje ze strony i bloga. Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera. W każdej chwili masz możliwość zrezygnowania z otrzymywania wiadomości.

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).