DAVIT GAREJI i TĘCZOWE GÓRY

Tbilisi – Davit Gareja – Udabno – Winnica – Tbilisi

Informacje

Davit Gareja to kompleks sakralny z VI wieku zlokalizowany wśród malowniczych wzgórz na granicy gruzińsko- azerbejdżańskiej. Jego historycznym założycielem jest jeden z 13 Ojców Asyryjskich – Davit. Aby dostać się do monastyrów należy pokonać pokonać kilkanaście kilometrów gruzińskich bezdroży wśród majestatycznych stepów otoczonych tęczowymi wzgórzami. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.
W programie poza odrestaurowaną częścią mamy również monastyru ukryte wśród skał, offroad oraz trekking do tęczowych wzgórz.

Czas

1 dzień

Ilość osób

od 4

Cena

220 gel / osoba

Miejsce

Gruzja

DAVIT GAREJI i TĘCZOWE GÓRY

Wyprawa w skrócie

Terminy

Cena obejmuje

Paliwo na podanej trasie, Kiedy zbierze się większa grupa przewodnik polskojęzyczny, przy mniejszej – przewodnik lokalny, Degustacje w winnicy, Butelka wody, Samochód 4×4 z przewodnikiem

Cena nie obejmuje

Posiłków w Oasis Club, Odbioru z hotelu

Plan wyprawy

Etap 1

START 8:30 z Placu Europejskiego (dolna stacja kolejki Twierdzy Narikala)
-Naszą podróż rozpoczynamy od spotkania grupy z przewodnikiem. Czekamy na wszystkich uczestników około 15 minut i odjeżdżamy. Do miejsca spotkania można dostać się szybko metrem (stacja metra Avlabari). Dotarcie do pierwszego przystanku to 70 km, których pokonanie zajmie nam nico ponad godzinę. 

-Do monastyru Davit Gareja wjedzie wspaniały szlak wśród kolorowych stepów ciągnących się na południowym krańcu Gruzji, tuż przy granicy z Azerbejdżanem. Trasa w zależności od pory roku przybiera różne kolory – od intensywnej zieleni, przez czerwienie pomarańcze i beż okresu jesienno-zimowego. W każdym wydaniu jest piękna. 

Pierwszą częścią wycieczki będzie zwiedzanie 2 monastyrów – Św. Dawida oraz Św. Jana, których część wykuta jest w litej skale i gdzie wciąż spotkać można pustelników. 

Etap 2

Kolejny etap wymaga od uczestników nieco kondycji i przygotowania. Udamy się na trekking do przepięknych Tęczowych wzgórz (4 km w obie strony, bez przewyższeń) oraz zobaczymy ukryty wśród kolorowych wzgórz zbiornik Mravaltskaro.
Po trudach eksploracji okolicy udamy się na lunch w kultowych Oasis Club Udabno, w wiosce zapomnianej przez świat.  Uczestnicy będą mieć tam czas na przekąskę i zimne napoje.

W drodze powrotnej do Tbilisi zatrzymamy się jeszcze na degustacje wina w winnicy.

Ważne:
Czas wycieczki to od 8 do 10 godzin, w zleżności od pogody i tempa uczestników. Wymagane jest zakryte obuwie spotowe. 
Temperatura latem może sięgać 30’C, trzeba przygotować wodę i osłonić głowę przed słońcem

Cena wycieczki to 220 gel/osoba. Odjazd w każdy poniedziałek, środę, czwartek, piątek i niedzielę. LEPIEJ ZAREZERWOWAĆ WCZEŚNIEJ!  

ZAPISY przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1VfvQQRAF69tM-i8fT-Wpxw7xDVACz1WqcMYiNWszHys/edit

Ta wycieczka ma 10% zniżki z naszym przewodnikiem po Gruzji! : https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/produkt/poradnik-gruzja/

Zdjęcia z wyprawy

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).