18/11/2019

KAZBEGI I OKOLICE #1 MOJA ULUBIONA JUTA!

Ze wszystkich destynacji turystycznych w Gruzji zawsze najchętniej wracam właśnie tam! Najwyżej położona wioska regionu oddalona jest zalewie 24 km od Kazbegi.

Oczywiście można się tam dostać spacerkiem (około 16 km, od głównej drogi), ale lepiej oszczędzić siły na piękniejszą trasę w głąb górskich szlaków. Do wioski Juta w tej chwili dojadą nawet niskie osobówki.

Sama Juta nas jednak nie interesuje, a dopiero jej wyżej poł ożona część i dwie fantastyczne miejscówki:

☀️Zeta Camping, z charakterystycznym skośnym dachem widocznym już z daleka. Wersja budżetowa pobytu w Juta. Do wynajęcia są zarówno namioty, jak i drewniane domki hostelowe. Cena za łóżko w pokoju wieloosobowym ze śniadaniem to 50 gel. Kuchnia przeszła ostatnio rewolucje i w tej chwili serwują tam pysze dania! Ceny są umiarkowanie schroniskowe, nie ma problemu z wnoszeniem własnego alko na kolacje

FIfth Season Hotel – połozony jest nieco wyżej i posiada niewątpliwie najpiękniejszy widok na masyw Chaukhi. Hotel oferuje piękne pokoje z przeszkloną ścianą widokową na góry za równowartość 350 zł. Czy warto? Warto :))

Polecane przeze mnie trekkingi startujące z Juty:

  • Chaukhi Lake – 3KM
  • ABUDELAURI LAKES – 10 KM
  • ROSHKA (wioska w sąsiednim regionie) – CAŁY BOŻY DZIEŃ, bez powrotu (manatki na plecach).

❌Nie bierzcie walizek… jesli podróżujecie z walizkami to zostawcie je w samochodzie w wiosce i na góre zamierzcie tylko plecak zapakowany w opcję minimum

❌Uwaga, zimno ❄️

Oczywiście do Juty oraz innych pięknych miejsc dojedziecie samochodami z mojej wypożyczalni.

Postęp czytania

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).