18/11/2019

NIEPORADNIK TURYSTYCZNY #1 czyli gdzie na SUPRĘ W TBILISI

Po pierwsze jak możecie zaobserwować linijkę wyżej nazwa miasta zawiera w sobie jedynie 3 litery „i”. „TB”, a potem reszta. Nie mówimy TIBilisi, ani Tibisi, Tifilis ani jakkolwiek inaczej.

Jak już opanujemy wymowę to można spokojnie udać się suprę. TYLKO GDZIE? Śpieszę z pomocą!

Wbrew powszechnej opinii, żeby przeżyć biesiadę w prawdziwie gruzińskim klimacie nie trzeba się wcale do nikogo wpraszać. Nie trzeba się czaić po wsiach polując na biednych gospodarzy kultywujących szlachetną tradycje gościnności. Wystarczy zrobić rezerwacje w odpowiednim miejscu i dać się porwać biesiadzie. Większość restauracji oferujących tego rodzaju doznania ulokowana przy lewym brzegu rzeki Mkvari. I tu zaczyna się zabawa. Restauracje prezentują się okazale – imponują swoim rozmiarem i przepychem wystroju. Wyglądają jak sale weselne lub cygańskie pałace. Nie dajcie się zwieść. Jeśli dobrze wybierzecie miejscówkę to będziecie bawić się ramie w ramie z Gruzinami, którzy w tego rodzaju knajpach zwykli świętować. A świętują różne okazję – imieniny, urodziny, chrzciny, powrót kuzyna z Ameryki, rocznice ślubu lub po prostu czwartek. Jeśli wybierzecie źle to współbiesiadnikami będą turyści z Libanu i Iranu, co ma swoje plusy, ale świadczy o tym, że trafiliście na komercyjną pułapkę.

W programie wieczoru na pewno nie zabraknie muzyki na żywo. Cieszycie się? To poczekajcie. Gruzińscy wokaliści mają niedorzeczne przeświadczenie, że wszyscy spotkaliśmy się właśnie po to, żeby wysłuchać ich śpiewu – zdecydowanie nie po to, żeby porozmawiać. Głośność występu będzie wprost ogłuszająca, gwarantuję Wam to. Zrekompensują Wam to tancerze! Jeśli do tego czasu będziecie zastanawiać się gdzie się podziały wszystkie piękne kobiety w Gruzji – oto będzie odpowiedź! Wygląda na to, że wszystkie one zostały tancerkami (tradycyjnych tańców gruzińskich!) i wieczorami występują w restauracjach.

MENU, czyli co zamówić? Odpowiedź brzmi – wszystkiego po trochu. Jeśli nie jest to wasz pierwszy dzień w Gruzji to nie spodziewajcie się niczego nowego. Należy postawić na klasykę : 1 szaszłyk z wieprzowiny, 1 kebabi, xachapuri imeruli, lobiani, nieśmiertelna sałatka ogórek/pomidor, kg kolędry, bakłażany z orzechami, pieczone pieczarki, talerz serów, puri, tkemali, pieczone ziemniaki z cebulą. I oczywiście wino! Zamawiamy trunek dzbankami – jeden, drugi, trzeci i tak do rana.

A teraz to na co wszyscy czekają – POLECANE RESTAURACJE SUPROWE!

  1. Tsiskvili, ul. Akaki Beliashvili 40/2, +995 322 00 55 55
  2. Mravaljamieri, Baratashvili st 55, +995 570 20 03 00
  3. Chashnagiri, Akaki Beliashvili St, +995 555 47 47 82

Postęp czytania

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).