WIELKANOC – CITY BREAK

Kutaisi - Jaskinia Prometeusza - Kanion Okatse - Kanion Martvili - Akademia Gelati - Bazar - Supra - Batumi - Kutaisi

Informacje

Wielkanocny City Break w Gruzji to idealny sposób na spędzenie wolnych dni w świetnej atmosferze! 4 dni w Gruzji to intensywny czas pełen atrakcji od Kanionów i Jaskiń po wybrzeże Morza Czarnego. Wszystko poza lotami w cenie! Dołącz do nas i zasmakuj wspaniałej przygody!

29.03.2024 do 2.04.2024

Czas

4 DNI

Ilość osób

16 osób

Cena

1490 pln

Miejsce

Gruzja

WIELKANOC – CITY BREAK

Wyprawa w skrócie

Terminy

CITY BREAK KUTAISI + BATUMI obejmuje w swoim programie MOC wrażeń, atrakcji, pyszną gruzińską kuchnie (wszystkie kolacje wliczone w cene), warsztaty kulinarne, polskojęzycznego przewodnika. Wypad pasuje do lotów Wizzair do Kutaisi. Warszawa ma wylot w piątek w nocy.

Cena obejmuje

Paliwo na podanej trasie, Noclegi, Polskojęzyczny przewodnik, Bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie, Degustacja w winnicy, SUPRA, czyli biesiada, Degustacja wina i czaczy, Miły czas na gruzińskiej wsi, Wizyta na bazarze, Degustacja wina, Niegazowana woda do picia, Kolacja w winnicy, noclegi (4), Śniadania (3), Kolacje (3), Transport komfortowym busem, warsztaty kulinarne

Cena nie obejmuje

Lotów, Ubezpieczenia (zachęcam do wykupienia ubezpieczenia, które obejmować będzie konie, a także wypadki pod wpływem alkoholu), Wydatków osobistych, Alkoholu poza degustacjami, Posiłków poza wymienionymi

Plan wyprawy

Dzień 1

W dniu 29.03.2024
18:45 spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Kontrola bezpieczeństwa oraz kontrola paszportowa powinny zająć około godziny. 

Do Gruzji można wlecieć zarówno korzystając z paszportu jak i dowodu osobistego. 

20:45 Odlot. Lot z Warszawy do Kutaisi trwa 3,5 godziny. Samolot leci nad Turcją oraz Morzem Czarnym. Różnica strefy czasowej między Gruzją, a Polską wynosi 2 godziny. 

W późnych godzinach nocnych - spotkanie z przewodnikiem polskojęzycznym na lotnisku w Kutaisi, odbiór bagaży oraz transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek. 

Dzień 2

30.03.2024
10:00 Śniadanie w lokalnym domu gościnnym.

Dzień zaczniemy od wizyty na jednym z najpiękniejszych bazarów w Gruzji. Zielony Bazar w Kutaisi tętni życiem, kolorami oraz zapachem przypraw. To tutaj można podejrzeć życie mieszkańców spieszących między egzotycznymi straganami w poszukiwaniu lokalnych serów, świeżego chleba szoti oraz soczystych owoców i warzyw. Na bazarze zakupimy wspólnie produkty, które przydadzą nam się przy kolejnych atrakcjach! 

Następnym przystankiem jest Kanion Okatse, którego zwiedzanie to prawie 2 km emocjonujący spacer kładką ułożoną bezpośrednio PONAD kanionem. W kulminacyjnym momencie będziemy przemierzać nad przepaścią, która liczy sobie nawet 100m nad ziemią! Patrząc pod nogi, będziemy mieć wrażenie, że unosimy się w powietrzu dzięki technologii mostków, która składa się z metalowych konstrukcji. Historia ta nie jest wskazana dla osób z poważnym lękiem wysokości.  Adrenalina gwarantowana. Dojście do Kanionu to w sumie 5 km pieszo, ale osoby o słabej kondycji fizycznej mogą wykupić transport 4×4 bezpośrednio do wejścia.

Przerwa obiadowa w postaci pikniku. 

KANION MARTVILI eksplorować będziemy z perspektywy pontonów wolno sunących po błękitnej, spokojnej tafli wody. Kanion jest przepiękny, a eksploracja od środka to wyjątkowe doświadczenie. Na terenie kompleksu znajdują się również wodospady, których nie pominiemy podczas zwiedzania.  

Po dniu pełnym wrażenim udamy się kolację z degustacją w domowej winnicy rodziny Omiadze, gdzie serwowane są najlepsze dania kuchni z okolic Kutaisi oraz wino produkowane przez gospodarza. 

Po dniu pełnym atrakcji - nocleg w Kutaisi. 

Dzień 3

31.03.2024
WIELKANOC - śniadanie w hotelu.

Zgodnie ze zwyczajem dzień święty należy święcić, najlepiej turystycznie! Pierwszym przystankiem jest przepiękna Jaskinia Prometeusza. Udostępniona do zwiedzania część to prawie 2 km spaceru z przewodnikiem na głębokości 80 m pod ziemią wśród korytarzy pełnych stalagtytów, stalagnitów i stalagnatów.  Jaskinia jest pięknie podświetlona oraz istnieje możliwość wybrania biletu poszerzonego o krótki spływ łódką.

Następnie udamy się z wizytą do Monastyru Gelati, gdzie przewodniczka objaśni nam podstawowe różnice między gruzińską odmianą prawosławia, a innymi odłamami. Jest też niespodzianka! W monastyrze Motsameta, który słynie z pięknego widoku znajduje się specjalne miejsce kultu, które spełnia życzenia. Wystarczy trzy razy przejść na kolanach pod relikwiami gruzińskich świętych, aby każde życzenie zostało spełnione. Potwierdzone wielokrotnie! 

Wreszcie  UROCZYSTA,  WIELKANOCNA SUPRA na gruzińskiej wsi. Stoły uginające się od potraw, słynne gruzińskie toasty w zapomnianej przez świat, maleńkiej wiosce pod Kutaisi. Gospodarze wprowadzą nas w świat gruzińskiej gościnności, produkcji wina. Odbędą się też warsztaty kulinarne - ulepimy wspólnie chinkali, czyli gruzińskie pierożki. 

Tradycyjna supra to spotkanie przy stole, więc bawić się będziemy do białego rana! 

Nocleg w Kutaisi. 

Dzień 4

1.04.2024
9:00 Śniadanie w hotelu

Na dobry początek dnia zaproponujemy Wam odżywczą wodę mineralną Borjomi, która znana jest również w Polsce. Bogata w minerały woda szybko postawi nas na nogi. 

Dzisiejszy dzień poświęcimy Pele Morza Czarnego - kurortowi Batumi. To o nim śpiewały Filipinki w swoim hicie o herbacianych polach. Te postaramy się znaleźć. Batumi od Kutaisi dzieli 2 godziny drogi.

Na miejscu zwiedzimy intensywnie wszystkie najważniejsze atrakcje:
- Promenadę 
- Fontannę Czaczy
- Koło Młyńskie
- Pomnik Ali i Nino
- Latarnie Morską
- Wieżę Alfabetyczną
- Pałac ślubów 
- Targ Rybny i wiele innych atrakcji

Zwieńczeniem dnia po kilku kilometrach spaceru będzie wspaniała kolacja gruzińska z lokalnych przysmaków. 

Wieczorny powrót do Kutaisi oraz nocleg.

Dzień 5

2.04.2024
Śniadanie w domu gościnnym.

To już koniec naszej przygody! Szczęśliwi, ostatkiem sił zbierzemy się na samolot. Utoniemy w uściskach. Już teraz zaczniemy planować kolejną wspólną wyprawę!

Wszystkie wymienione w programie noclegi będą realizowane w gruzińskich domach gościnnych Pokoje 2-, 3- osobowe z prywatną łazienką.

Cena zawiera 4 śniadania oraz 4 obiadokolacji, degustację wina, bilety wstępu, opiekę przewodników i instruktorów. Wśród kolacji znajdzie się PRZYNAJMNIEJ 1 SUPRA, czyli gruzińska biesiada z toastami. 

Transport realizowany będzie w formule KOMFORTOWY BUS Z KIEROWCĄ

WYSTAWIAMY FAKTURY VAT. 

Dla wszystkich, w każdym wieku. Żadna z atrakcji nie wymaga specjalnych umiejętności, ani kondycji. Zapraszamy zarówno tych, którzy piją wino, jak i abstynentów. 

Jeśli masz lęk wysokości w Kanionie Okatse poczekasz na grupę w kawiarni. 

Zapraszamy!

Kaukaz jest nieprzewidywalny. Program może ulec zmianie w zależności od okoliczności i pogody – w szczególności zmianie może ulec kolejność punktów na naszym szlaku. Wszelkie zmiany będą konsultowane z uczestnikami, ale ostateczna decyzja należy do przewodnika.

Gdy w 2016 roku po raz pierwszy wsiadłem na pokład samolotu lecącego do Kutaisi to nie spodziewałem się, że Kaukaz Południowy stanie się dla mnie niemalże drugim domem. Odwiedziłem ponad 40 krajów ale to Gruzja pozostaje tym, który nieustannie mnie do siebie przyciąga. Pewnie dlatego, że mimo wszystko tak wiele jeszcze w niej do odkrycia.

Gruzja Adventure to wspólne dziecko moje i Martyny. I to dziecko, z którego jesteśmy dumni! Stanowi niesamowitą fuzję tego, co kocham najbardziej – dzikości Kaukazu, niesamowitych gór, ekscytujących przeżyć i wspaniałych ludzi. Bo skoro jesteś gotów/gotowa na taką wyprawę, to czy możesz nie być wspaniały/wspaniała?

Michał Jońca (@opowiescipodrozne)

Zdjęcia z wyprawy

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).