Kanion Martvili, Kanion Okatse, Jaskinia Prometeusza

Kutaisi – Jaskinia Prometeusza – Kanion Okatse – Kanion Martvili – Kutaisi (8 godzin)

Informacje

Kutaisi to fascynujące miasta, ale jeszcze ciekawsze są jego bliskie okolice. Jedną z naszych propozycji jest jednodniowa wycieczka do najpiękniejszych atrakcji regionu: Kaniony Okatse, Kanionu Martvili oraz Jaskini Prometeusza, czyli miejsc MUST SEE podczas wizyty w Gruzji.

Wycieczka niezależnie od liczby uczestników odjeżdża każdego dnia o 8:50 z miejsca zbiórki w centrum miasta.
Wycieczka jest realizowana jest w 2 warinatach:
1. komfortowym busem 16 osobowym z przewodnikiem anglojęzycznym (80 gel/osoba)
2. minibusem lub komfortowym busem 16 osobowym z przewodnikiem polskojęzycznym (120 gel/osoba)

Czas

1 dzień

Ilość osób

od 1 do 101

Cena

80 gel / osoba

Miejsce

Kutaisi

Kanion Martvili, Kanion Okatse, Jaskinia Prometeusza

Wyprawa w skrócie

Terminy

Wycieczka realizowana jest codziennie, niezależnie od liczby uczestników, we wszystkie dni w tygodniu z przewodnikiem anglojęzycznym oraz w po uzbieraniu minimum 4 uczestników z przewodnikiem polskojęzycznym.

Gwarantujemy uczestnictwo dla wszystkich, którzy do 16:00 (gruzińskiego czasu) dnia poprzedzającego wycieczkę wyślą nam mailowo potwierdzenie płatności. W przypadku chęci dołączenia last minute: prosimy o kontakt pod numerem Whatsapp +995 571 012 122 (wiadomość tekstowa), a jeśli będą wolne miejsca na pewno odpiszemy i zaprosimy Państwa!

Cena obejmuje

Prywatny, komfortowy samochód z przewodnikiem anglojęzycznym.

Cena nie obejmuje

Posiłków, Wydatków własnych, Biletów wstępu do atrakcji: Jaskinia Prometeusza – 23 gel (bez łódki), Okatse Canyon – 18 gel, Martvili Canyon – 33 gel (z łódką)

Plan wyprawy

Dzień 1

START 8:50 z centrum miasta

START Z KUTAISI. Pierwszym przystankiem jest przepiękna Jaskinia Prometeusza. Udostępniona do zwiedzania część to prawie 2 km spaceru z przewodnikiem na głębokości 80 m pod ziemią wśród korytarzy pełnych stalagtytów, stalagnitów i stalagnatów.  Jaskinia jest pięknie podświetlona oraz istnieje możliwość wybrania biletu poszerzonego o krótki spływ łódką.

Następnym przystankiem jest Kanion Okatse, którego zwiedzanie to prawie 2 km emocjonujący spacer kładką ułożoną bezpośrednio PONAD kanionem. W kulminacyjnym momencie będziemy przemierzać nad przepaścią, która liczy sobie nawet 100m nad ziemią! Patrząc pod nogi, będziemy mieć wrażenie, że unosimy się w powietrzu dzięki technologii mostków, która składa się z metalowych konstrukcji. Historia ta nie jest wskazana dla osób z poważnym lękiem wysokości.  Adrenalina gwarantowana. Dojście do Kanionu to w sumie 5 km pieszo, ale osoby o słabej kondycji fizycznej mogą wykupić transport 4×4 bezpośrednio do wejścia.

Przerwa obiadowa (posiłek można zamówić w jednej z kilku restauracji, jego cena nie jest wliczona w koszt wycieczki)

KANION MARTVILI eksplorować będziemy z perspektywy pontonów wolno sunących po błękitnej, spokojnej tafli wody. Kanion jest przepiękny, a eksploracja od środka to wyjątkowe doswiadczenie. Na terenie kompleksu znajdują się również wodospady, których nie pominiemy podczas zwiedzania. 

Powrót do Kutaisi przewidziany jest na 18:00 lub chwilę później. 

Uwaga!

1. Codziennie odbywa się zarówno wycieczka w wariancie anglojęzycznym, jak i polskojęzycznym. 

2. Nie możemy zagwarantować dobrej pogody! W przypadku deszczu ze względów bezpieczeństwa zamykany jest Kanion Okatse. Metalowa kładka nie pozwala na zwiedzanie w deszczu. Jako alternatywę zaproponujemy Kompleks Sataplia z transparentną kładką z widokiem na Imeretię. W przypadku poważnych ulew w Kanionie Martvili wyłączone z użytku są łódki, a Jaskinie Prometeusza może być zalana. Brak dostępności atrakcji ze względów pogodowych nie wpływa na cenę wycieczki! 

3. W Kanionie Okatse można wybrać pieszy trekking (około 5km) wśród lasu do głównej atrakcji lub przewóz 4×4 bezpośrednio do wejścia za dodatkową opłatą. 

4. Za atrakcje można płacić kartą (uczestnicy dokonują zakupu samodzielnie).

5. Do 24 godzin przez terminem wycieczki można zmienić jej datę (w miarę dostępności). 

6.  Potwierdzenie wpłaty zadatku powinno wpłynąć na nasz adres mailowy do 15:00 w dniu poprzedzającym wyjazd. W innym wypadku proszę potwierdzić dostępność przez wiadomość whatsapp (+995 571 012 122)

7. Na wycieczkę można jechać z bagażem (wato nas o tym uprzedzić). 

Cena to 80 gel/osoba. Szczegóły co zawiera i czego nie zawiera cena znajdują się powyżej. 

Dla grupy minimum 10 osób specjalna cena. Zapytaj o nią.

Zdjęcia z wyprawy

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).