Płacząca góra i plantacja herbaty

Herbaciane pola Batumi i bonusy

Informacje

Słyszeliście o herbacianych polach Batumi? A chcielibyście je odwiedzić?

Wycieczka jednodniowa z Batumi do słynnych herbacianych pól, o których śpiewają Filipinki.

Dla kogo: Miłośnicy kultury, osoby chętne poznawać życie zwykłych ludzi w Gruzji. Dla osób lubiących czasem pospacerować wśród dzikiej przyrody, bez gwaru i zamieszania wokół, dla osób kochających góry i lubiących czasem się zmęczyć. Dla miłośników dobrego jedzenia i dobrego alkoholu.

Poziom trudności: średni, część trasy po Parku Narodowym Mtirala prowadzi po górskich ścieżkach. Trzeba iść pod górkę i z górki. Nie ma po drodze szczególnie ciężkich podejść itp. lub łatwy jeśli uczestnik postanowi ominąć tę najcięższą część trasy czekając na resztę grupy.

Wycieczka zawsze z polskojęzycznym przewodnikiem. 

Czas

1 dzień

Ilość osób

od 6

Cena

170 gel / osoba

Miejsce

Batumi

Płacząca góra i plantacja herbaty

Wyprawa w skrócie

Terminy

ZAPISY:  Grzegorz

Szybki kontakt:  napisz lub zadzwoń +995 557 33 07 61 (Whatsapp, Viber, Telegram, Signal)

Mail: grzegorz@wakacjewbatumi.ge
(oczekiwanie na odp. od 6 do 12h)

Cena obejmuje

Prywatny samochód z gruzińskim kierowcą, Polskojęzyczny przewodnik, Degustacja wina, Niegazowana woda do picia, Wejściówki do płatnych miejsc odwiedzanych po drodze

Cena nie obejmuje

Wydatków osobistych, Obiadu

Plan wyprawy

Dzień 1

Zapraszamy na pasjonującą podróż w okolice, gdzie czas się niemal zatrzymał.
W czasie wycieczki dowiecie się skąd i kiedy krzewy herbaty po raz pierwszy pojawiły się w Adżarii.

Odwiedzimy manufakturę produkującą herbatę od roku 1930 w sposób praktycznie niezmieniony. Na własne oczy przekonacie się jak obecnie wyglądają „herbaciane pola Batumi”

Dalej droga poprowadzi nas do Mtirali. Czym jest Mtirala? Jest to rezerwat górski o powierzchni sześciu tysięcy hektarów.
To prawdopodobnie najbardziej wilgotne miejsce w całej Gruzji. Udamy się na 6 kilometrowy trekking wśród otaczającej nas bujnej roślinności przypominającej dżunglę. Odwiedzimy urokliwy wodospad i nie mniej warte uwagi jezioro. Można pływać zarówno w wodospadzie, jak i w jeziorze, latem nie zapomnijcie zabrać ze sobą strojów kąpielowych i ręczników.

Trasa do wodospadu jest dość stroma i kamienista – do przejścia potrzebne są odpowiednie wygodne buty. Dodatkowo trzeba być przygotowanym na to, że szlak jest śliski z uwagi na wilgoć i opady deszczu.

Przed powrotem do Batumi zatrzymamy się jeszcze na przepyszny obiad i w znakomitych nastrojach zmęczeni, ale szczęśliwi wrócimy na nocleg.

Zdjęcia z wyprawy

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).