SKALNE MIASTO VARDZIA + TWIERDZA RABATI + BORJOMI

Tbilisi – Borjomi – Rabati – Vardzia – Tbilisi

Informacje

Jednodniowa wycieczka do najbardziej fascynującego miasta skalnego w tej części świata. Vardzia to wyjątkowy kompleks miejski z XII w. naszej ery, którego organizacja przez stulecia służyła gruzińskim monarchom. Wycieczka obejmuje również miejscowość uzdrowiskową Borjomi, z którego pochodzi słynna woda mineralna o tej samej nazwie oraz pięknie odrestaurowana Twierdza Rabati.

Wycieczka realizowana jest samochodem prywatnym lub busem z profesjonalnym przewodnikiem anglojęzycznym.

Czas

1 dzień

Ilość osób

od 1

Cena

160 gel / osoba

Miejsce

Gruzja

SKALNE MIASTO VARDZIA + TWIERDZA RABATI + BORJOMI

Wyprawa w skrócie

Terminy

WYCIECZKA w okresie od 1 maja do  1 października jest gwarantowana i odbywa się każdego dnia.

 

Cena obejmuje

Prywatny samochód z kierowcą, Profesjonalny przewodnik anglojęzyczny

Cena nie obejmuje

Posiłków, Biletów wejściowych do atrakcji: Park Zdrojowy – 3 gel – Twierdza Rabati – 18 gel Skalne Miasto – 17 gel, ubezpieczenia uczestników wycieczki

Plan wyprawy

Dzień 1

Spotykamy się w biurze, w centrum miasta. Naszym pierwszym przystankiem jest miejscowość uzdrowiskowa Borjomi, która szczególną popularnością cieszyła się w okresie Związku Sowieckiego. To tutaj ma swoje źródło woda mineralna o tej samej nazwie, której spóbujemy prosto z ujęcia. Zwiedzimy również Park Zdrojowy. 

Kilkadziesiąt kilometrów dalej czeka na nas Twierdza Rabati. Średniowieczny zamek zwiedzamy razem z przewodnikiem anglojęzycznym. Lunch w lokalnej restauracji. 

Najważniejszą atrakcje zostawiliśmy na koniec. Skalne miasto Vardzia – imponujący kompleks wykuty w skale świadczący o sile i rzemiośle gruzińskiego narodu z przełomu XII i XIII wieku, czyli z okresu rządów słynnej Królowej Tamar. Kompleks zwiedzamy pieszo pokonując kolejne piętra i jaskinie pod okiem lokalnego przewodnika. Dzisiejsza forma tej atrakcji jest wynikiem trzęsienia ziemi oraz licznych najazdów. Wśród ruin wciąż widać potęgę Złotego Wieku Gruzji – miasto jest podzielona na kilkaset komnat, z których część wciąż udekorowana jest bezcennymi freskami. 

Powrót do Tbilisi przewidziany jest na 22:00. 

Ta wycieczka ma 10% zniżki z naszym przewodnikiem po Gruzji! : https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/produkt/poradnik-gruzja/

Zdjęcia z wyprawy

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).