Wycieczka 4×4 – Przełęcz Zekari z tradycyjną biesiadą

Kutaisi – Vani – Sairme – Zekari – Winnica – Kutaisi

Informacje

Przełęcz Zekari to niezwykłe miejsce na mapie Gruzji. Położona na wysokości 2180 m n.p.m. stanowi granicę między regionem Imeretii (którego stolicą jest Kutaisi) oraz Samchce-Dżawachetii. Miejsce dostępne jest tylko w pełni lata, w pozostałe miesiące jest zasypane grubą warstwą śniegu. Odciętę od świata drewniane domki dają schronienie opiekunom licznych stad krów, z których produkowany jest wyśmienity ser imeretyński.

Miejsce jest odcięte od świata również elektronicznie – brak internetu oraz sieci telefonicznej to prawdziwe SPA dla duszy.

Czas

1 dzień

Ilość osób

od 4

Cena

320 gel

Miejsce

Gruzja

Wycieczka 4×4 – Przełęcz Zekari z tradycyjną biesiadą

Wyprawa w skrócie

Terminy

Wycieczka realizowana jest w sezonie letnim. Przełęcz Zakari będzie dostępna dla samochodów od drugiej połowy czerwca do końca października. Wycieczkę realizujemy po uzbieraniu minimalnej grupy uczestników (4 osoby). Wczesna rezerwacja to gwarancja realizacji wycieczki.

Cena obejmuje

Profesjonalny przewodnik anglojęzyczny, Degustacja wina, Kolacja w winnicy, Transport 4×4

Cena nie obejmuje

Wydatków własnych, Zakupu sera u pasterzy, Zip Line (tyrolki) dostępnej w Sairme

Plan wyprawy

Etap 1

Wycieczka jest stworzona dla miłośników bezdroży, prawdziwych historii i górskich krajobrazów. Startujemy z Kutaisi kierując się na południe, w stronę Małego Kaukazu. Nasz szlak wiedzie przez gęste lasy uzdrowiska Sairme, gdzie spróbujemy mineralnej wody mającej lecznice właściwości. W tym miejscu należy pożegnać się z zasięgiem telefonicznym i kontaktem ze światem. Wyjeżdżamy w góry, które odseparują nas od codzienności. 

Szlak dostępny jest jedynie dla samochodów 4×4, podczas offroadowej wycieczki podziwiać będziemy maleńkie wioski pełne drewnianych, skromnych domost lokalnych pasterzy. Stada krów pod ich opieką spędzają w tym miejscu letnie upały pasąc się na czystych, zielonych łąkach.  To od lokalnych pasterzy kupimy organiczny ser dla piknik z widokiem na przełęcz oraz majestatyczny szczyt Didmakhali. 

 W drodze powrotnej do Kutaisi zatrzymamy się na kolację w maleńkiej winnicy prowadzonej przez starsze małżeństwo. Kolacja w formie supry na gruzińskiej wsi jest idealnym zwieńczeniem dnia pełnego zachwytów. 

Cena wycieczki to 320 gel/osoba i zawiera w sobie już gruzińską suprę, czyli biesiadę o wartości 100 gel/osoba
Na trasie nie ma płatnych wejściówek

Dla posiadaczy naszego przewdonika po Gruzji – 10% zniżki

Zdjęcia z wyprawy

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).