02/06/2023

Luksusowe Hotele w Gruzji – charakterystyka i lista z rekomendacjami

W ciagu ostatniej dekady w Gruzji rozwinęła się baza noclegowa kategorii premium. Hotele i winnice oferują nie tylko pokoje o wysokim standardzie, ale również doświadczenia w duchu modern luxury. Wystrój obiektów nawiązuje do gruzińskiej tradycji architektonicznych i współgra z otaczającą je naturą. Poniżej znajdziecie listę polecanych przeze mnie obiektów aspirujących do miana luksusowych wraz ze szczerą recenzją.

Rooms Hotel Kazbegi

Hotel ze wspaniałym widokiem na Kazbek przez wiele lat uznawany był za najpiękniejszy w Gruzji. Dużym plusem Rooms Hotel jest lokalizacja u szczytu wioski Stepancminda, na skraju lasu. Ciemnoszara bryła obiektu idealnie współgra z otoczeniem wtapiając się w napierające na miejscowość skały. Pokoje są dość małe i dysponują widokiem na góry, czyli słynny pocztówkowy widok na Kazbek oraz na las graniczący z hotelem od przeciwnej strony. Mimo wysokiej ceny i licznych wad wracam tam jak bumerang. Z przyjemnością zamawiam kolejny kieliszek szampana z widokiem na śpiący wulkan. Zapraszam do zapoznania się z moim propozycjami atrakcji dla aktywnych w okolicy – click.

Lopota Lake Resort & Spa

Obiekt położony na pograniczu winiarskiego regionu Kachetii oraz gór Wielkiego Kaukazu, który dominuje w otaczającym go krajobrazie. Hotel składa się z kilkunastu mniejszych budynków otaczających malownicze jezioro. Hotel spełnia standardy 5 gwiazdkowe, pokoje nie są tak piękne, jak w innych hotelach w Kachetii, ale goście mogą liczyć na szeroki wybór aktywności, całkiem niezłe SPA. Wśród kilku restauracji znajduje się prawdziwa perła – Chateau Buera. Spędziłam tam kilka przyjemnych, czerwcowych wieczorów. Wino było jednym z lepszych jakie degustowałam w Gruzji, a jedzenie na poziomie przewyższającym moje gruzińskie oczekiwania. Muszę jednak zaznaczyć, że obsługa pozostawia wiele do życzenia. Nie jest to jednak niczym dziwnym w tej części świata i należy podejść do tego z uśmiechem i wyrozumiałością. Hotel Lopota Lake jest jednym z TOP destynacji miesiące miodowe par z Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Uwaga! Podczas sezonu letniego jest tu piekielnie gorąco.

Paragraph Resort & Spa Shekvetili

Nadmorska perła w postaci bardzo dobrego hotelu pięciogwiazdkowego w urokliwej miejscowości Shekvetili. Lokalizacja jest wspaniała – z dala od tłumów, wśród gęstego lasu i Parku Dendrologicznego, a także z dostępem do będącej rzadkością w Gruzji piaszczystej, czarnej plaży. Charakterystyczną częścią obiektu jest podgrzewany basen wysunięty głęboko w Marze Czarne. Rodziny z dziećmi docenią również Aquapark, place zabaw oraz liczne atrakcje przeznaczone dla dzieci. Wystrój hotelu opiera się na ogromnym aquarium umiejscowionym w centralnej części lobby. Przechodząc tunelem między recepcją, a częścią restauracyjną można podziwiać liczne ryby, w tym małe rekiny oraz płaszczki.
Hotel cieszy się dużą popularnością, więc rezerwacje należy robić z wyprzedzeniem. Na terenie obiektu znajduje się atrakcyjny Sky Bar, z którego przy dobrej pogodzie można dostrzec Batumi. Restauracja hotelowa trzyma wysoki standard.

Stamba Hotel Tbilisi

Stamba Hotel w Tbilisi skutecznie zdetronizował Rooms Hotel Tbilisi na liście TOP lokalizacji noclegowych w stolicy Gruzji. Wystrój hotelu oddaje nastrój panujący w stolicy – jest nowoczesny, eklektyczny. Zlokalizowany w atrakcyjnej części centrum przyciąga tłumy również za sprawą przestrzeni restauracyjnej popularnej wśród mieszkańców Tbilisi. Tematem przewodnik hotelu jest DRUK, gdyż został on stworzony w przestrzeni postsowieckiej drukarni. Architekci Adjara Group, którzy stali również za wyjątkową przestrzenią Hotelu Fabrika stworzyli przestrzeń łączącą historię z nowoczesnością, gdzie stare maszyny drukarskie zostały wyeksponowane w przestrzeni hotelu. Ogólnodostępna strefa restauracyjna wraz kawiarnią to celowy zabieg mający na celu integracje hotelu z życiem mieszkańców stolicy. Zdecydowanie najlepszy wybór w stolicy.

Sprawdź naszą listę polecanych restauracji – klik

Postęp czytania

Formularz kontaktowy

Formularz wycieczek

Zapraszamy na niezapomniane wycieczki jednodniowa z Kutaisi oraz z Tbilisi.
Szczegółowy program poszczególnych propozycji wraz z ceną znajdziecie na naszej stronie www.martynazgruzji.pl/wyprawy.

Formularz wypraw

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wyprawy do Gruzji! Pakujcie walizki, plecaki i jedźcie z nami wprost ku przygodzie na Kaukazie.

Zapisując się na wycieczkę akceptujesz program wyprawy w formie przedstawionej w ofercie na stronie,  w szczególności „cena obejmuje” i „cena nie obejmuje”. 

Po zapisaniu się na wyprawę, w ciągu 24 godzin przyślemy potwierdzenie uczestnictwa, wraz z umową i prośbą o wpłatę zadatku. 

Zadatek jest bezzwrotny, można za to przepisać go na inną wyprawę w sezonie 2024 lub na inny termin tej samej wyprawy (w ramach dostępności).